Grunt na cmentarzu, na Trentowcu i na Górniczej w Trzebini Sierszy zostanie wzmocniony - przelom.pl
Zamknij

Grunt na cmentarzu, na Trentowcu i na Górniczej w Trzebini Sierszy zostanie wzmocniony

17:50, 15.03.2023
Skomentuj Zagrożone zapadliskami tereny przy ul. Górniczej w Trzebini czekają na wzmocnienie Zagrożone zapadliskami tereny przy ul. Górniczej w Trzebini czekają na wzmocnienie

SRK zebrała już oferty firm chętnych na wykonanie uzdatniania gruntu pod cmentarzem w Sierszy. Zamierza też rozszerzyć takie prace o dalsze tereny.

Wtorkowe spotkanie Zespołu ds. zagrożeń na obszarze po kopalni Siersza odbyło się w siedzibie Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu. Istotną płynącą z niego informacją jest ustalenie, że w ciagku kilku tygodni mogą się rozpocząć prace nad wzmocnieniem gruntu pod cmentarzem przy ul. Jana Pawła II.

SRK wysłała 16 ofert zapytań ofertowych. 10 firm jest chętnych na to zlecenie. Teraz Zespół interdyscyplinarny złożony z ekspertów z wielu dziedzin nauki oceni zaproponowane przez nie sposoby wykonania tych prac. Ma się to stać w ciągu kilkunastu dni.

Zespół postanowił również rozszerzyć prace wzmacniające grunt o ul. Sportową na Trentowcu (gdzie jest 9 budynków wielorodzinnych i pięć jednorodzinnych), południowy rejon ul. Górniczej (przy której stoi Kościół) i tereny przyległe.

(Alicja Molenda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MakariuszMakariusz

0 0

Jaki jest budżet SRK? Kto finansuje ich działalność? Takie luźne pytania, bo zastanawiam się kiedy ogłoszą upadłość. Prace będą kosztować ogromne pieniądze, może większe niż majątek SRK.

20:57, 15.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%