Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Dżem zagra na święcie gminy

02.03.2023 20:00 | 2 komentarze | 4 041 odsłony | Łukasz Dulowski
Święto Gminy Alwernia zostało zaplanowane w weekend, 17-18 czerwca. Wtedy będzie też obchodzone 30-lecie nadania Alwerni praw miejskich.
2
Dżem zagra na święcie gminy
Maciej Balcar, wokalista Dżemu. FOT. ŁUKASZ DULOWSKI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zeszłym roku, przy okazji Święta Gminy Alwernia, którego gwiazdą był popowo-discopolowy Mateusz Mijal, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Marek Skowronek przyznał, że marzy mu się organizacja koncertu zespołu Dżem. Ale, jak wtedy mówił w rozmowie z „Przełomem", na taką gwiazdę przydałoby się, doliczając do honorarium odpowiednie nagłośnienie i większą ochronę, ponad 100 tys. zł.

Teraz, gdy występ Dżemu w Alwerni jest już zakontraktowany, ani dyrektor Skowronek, ani burmistrz Beata Nadzieja-Szpila nie chcą jeszcze podać konkretnej kwoty za koncert.

Nie ma też informacji, kto jeszcze, oprócz Dżemu, zagra na stadionie miejskim w Alwerni, bo tam zawsze jest organizowane święto gminy.

Dyrektor Marek Skowronek mówi, że to będzie trzecia wielka gwiazda w ostatnich latach. Dwie wcześniejsze to, według niego, grupa Hey i Krzysztof Krawczyk.

***
Zespół Dżem od 13 lat nie nagrał nowej płyty studyjnej. Ostatnia, zatytułowana „Muza", ukazała się w 2010 r. Tylko pochodzący z niej utwór „Partyzant" uzyskał status przeboju.