Judoka z trzebińskiego klubu drugi w prestiżowym memoriale

02.03.2023 17:00 | 0 komentarzy | 2 451 odsłony | Michał Koryczan

Wojciech Dudek, zawodnik Klubu Sportowego Judo Kangury Trzebinia zajął drugie miejsce w X Memoriał Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

0

Turniej rozgrywany był w grupach wiekowych U11, U13, U15. W zawodach wzięło udział 460 zawodników z 29 klubów z całej Polski.

Powiat chrzanowski reprezentował 10-letni Wojciech Dudek, który na co dzień ćwiczy pod okiem trenera Sebastiana Tylka w Klubie Sportowym Judo Kangury Trzebinia.

Wojciech Dudek zajął w krakowskim memoriale wysokie drugie miejsce. Zawodnik z Trzebini w swojej kategorii wagowej miał 14 przeciwników.

Pokonał w pierwszej walce Kosmę Biłko, zawodnika UKS Judo Kraków, a następnie z A. Struzika z MOSiR Bochnia oraz Adama Cichoń (MOSiR Bochnia). W walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Aneta Team Judo.

Jak podkreśla prezes Klubu Sportowego Judo Kangury Trzebinia Arkadiusz Dudek, był to pierwszy start Wojtka w tym roku i do tego tuż po chorobie.

- Wojtek Dudek może wygrywać z najlepszymi zawodnikami w okręgu w swojej kategorii wiekowej U-11. Pokazał, że jest w stanie pokonać bardzo dobrych rywali. To tyko kwestia nastawienia - mówi trener Sebastian Tylek.

Czytaj również

Piłkarski raport transferowy - notowanie pierwsze

5 razy zdobywał mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. Teraz ma zagrać w Świcie Krzeszowice