Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zderzenie z lokomotywą w Trzebini. Kierowca był pijany

02.03.2023 11:00 | 1 komentarz | 4 608 odsłony | Łukasz Dulowski
Mężczyzna stracił już prawo jazdy, odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grożą mu 2 lata odsiadki i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
1
Zderzenie z lokomotywą w Trzebini. Kierowca był pijany
Kierowca niebieskiego volkswagena golfa uderzył w lokomotywę na przejeździe kolejowym na ul. Wesołej w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym zdarzeniu pisaliśmy już na przelom.pl. Przypomnijmy, że 27 lutego, ok. godz. 13:35 policjanci dostali zgłoszenie, że osobowy volkswagen zderzył się z pociągiem towarowym na osiedlu Wodna w Trzebini.

- Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca volkswagena na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na Wesołej w Trzebini nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie ciągnącej wagony, wjechał na torowisko i zderzył się z pociągiem - informuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji.

Okazało się, że 36-letni kierowca ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie był też pasażer. W wyniku zderzenia z lokomotywą nikt nie został ranny.

- Nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy jesteśmy świadkami i widzimy, że kierowca spożywający alkohol siada za kierownicą natychmiast reagujmy, nie dajmy mu przyzwolenia na prowadzenia auta na tzw. podwójnym gazie - przypomina Iwona Szelichiewicz.