Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jest pozwolenie na budowę bloku w Chrzanowie

03.02.2023 17:00 | 3 komentarze | 6 105 odsłon | Łukasz Dulowski
Taką informację przekazał Piotr Czarnojańczyk, prezes spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Zagłębie", będącą inwestorem nowego bloku mieszkaniowego na osiedlu Północ.
3
Jest pozwolenie na budowę bloku w Chrzanowie
Nowy blok powstanie na terenie zielonym w rejonie ul. Zielonej i Mieszka I w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Uprawomocniła się decyzja na budowę bloku w Chrzanowie. To jest najważniejsza do tej pory rzecz w historii naszej spółki. Teraz tylko pozyskiwać pieniądze i budować - stwierdza prezes Czarnojańczyk.

Spółka SIM Zagłębie działa od 7 grudnia 2021 r. W jej skład wchodzi 10 gmin: Chrzanów, Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice i Psary.

- Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie ocenił naszą zdolność kredytową. Inwestycja zakłada budowę 66 mieszkań wraz z parkingiem podziemnym. Będzie to konstrukcja trzysegmentowa w ramach jednego obiektu. Zdecydowaliśmy się, żeby iść całkowicie w budownictwo prefabrykowane, co pozwala już na etapie produkcji stosować materiały o wysokiej efektywności energetycznej. Prefabrykacja przyspieszy proces inwestycyjny. Teraz jestem w stanie założyć się, może nie o pieniądze, lecz o honor, że przyspieszymy tę inwestycję co najmniej o rok. Wstępne szacunki zakładają, że postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym to będzie 6 miesięcy od momentu przekazania placu budowy - mówił wcześniej prezes Piotr Czarnojańczyk.

To oznacza, że w 2024 r. powinien być gotowy nowy blok na osiedlu Północ w Chrzanowie.

W marcu tego roku ma się rozpocząć nabór mieszkańców do mającego powstać bloku wielorodzinnego na osiedlu Północ. Kto będzie mógł liczyć na otrzymanie nowego lokum.