Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nowe światła na Oświęcimskiej oraz opóźnienia na Łowieckiej i Podleśnej w Chrzanowie

28.01.2023 08:30 | 1 komentarz | 3 479 odsłony | Łukasz Dulowski
Nowa sygnalizacja ma powstać na skrzyżowaniu Oświęcimskiej z Przybosia i Łowiecką w Chrzanowie.
1
Nowe światła na Oświęcimskiej oraz opóźnienia na Łowieckiej i Podleśnej w Chrzanowie
Nowa sygnalizacja powstanie na skrzyżowaniu Oświęcimskiej z Przybosia i Łowiecką w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie tej inwestycji. Otwarcie ofert zostało zaplanowane 6 lutego. Czas realizacji tego zadania wynosi 75 dni od podpisania umowy. Starą sygnalizację ma zastąpić nowa, akomodacyjna (charakteryzuje się ustaloną sekwencją faz, zaś czasy trwania wybranych faz są zmienne i zależne m.in. od natężenia ruchu na drodze).

Wykonanie nowej sygnalizacji świetlnej wiąże się m.in. z budową sąsiednich ulic: Łowieckiej i Podleśnej.
Łowiecka i Podleśna to jedna z najdroższych obecnie realizowanych inwestycji w Chrzanowie. Roboty wykonuje spółka Berger Bau Polska.

Koszt po przetargu dla obu ulic wynosi 9,8 mln zł. Połowa potrzebnych pieniędzy pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych).

W przypadku prawie kilometrowego odcinka Łowieckiej zakres prac obejmuje budowę ulicy, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, oświetlenia, kanału technologicznego. Podobny zakres robót zaplanowano na Podleśnej.

Wszystko miało być gotowe jesienią zeszłego roku. W autopoprawce do projektu budżetu gminy na 2023 r. mogliśmy przeczytać następujące wyjaśnienie: „Opóźnienia w zakresie robót budowlanych związane są z przedłużającymi się uzgodnieniami z gestorami sieci".