Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Po wakacjach budynek przedszkola przy Wańkowicza w Libiążu zostaje pusty

24.01.2023 15:00 | 3 komentarze | 3 523 odsłony | Grażyna Kaim
Po wakacjach definitywnie kończy swoją działalność przedszkole przy ul. Wańkowicza, na os. Flagówka w Libiążu. Burmistrz jeszcze nie wie, co zrobi z opuszczonym budynkiem.
3
Po wakacjach budynek przedszkola przy Wańkowicza w Libiążu zostaje pusty
Budynek przedszkola przy Wańkowicza w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek na sesji radni podjęli uchwałę likwidującą z dniem 31 sierpnia lokalizację przedszkola nr 4 w Libiążu przy ul. Wańkowicza. Po tym czasie siedziba tej placówki - noszącej imię Kubusia Puchatka - będzie się znajdować wyłącznie przy ul. Szkolnej - w jednym ze skrzydeł Szkoły Podstawowej nr 1.

Po zakończeniu gruntownego remontu, uroczyście otwarto tam przedszkole we wrześniu ubiegłego roku. Część rodziców już wtedy przeniosła do niego swoje dzieci. Jest tam 6 przestronnych sal zabaw, 4 toalety przeznaczone dla dzieci, szatnia, gabinety, pomieszczenia administracyjne oraz gospodarcze. Placówka zyskała też po modernizacji nowe zaplecze kuchenne oraz jadalnię.

Przy Wańkowicza zostało - i jest do tej pory - 80 przedszkolaków w trzech oddziałach. Zgodnie z podjętą uchwałą będą tam do końca tego roku szkolnego. Potem budynek zmieni swoje przeznaczenie.

Jakie są co do niego plany? Tego na razie burmistrz nie mówi. Był czas, gdy wskazywano go na nową siedzibę komisariatu policji, ale ten temat jest już nieaktualny. Gmina przekazała policji zupełnie inną działkę (przy 11 Listopada).

Temat przeprowadzki przedszkola im. Kubusia Puchatka do Szkoły Podstawowej nr 1 wywołał pod koniec 2020 roku wiele kontrowersji i protestów. Proces rozłożono jednak w czasie (na dwa lata), decydując się na powolne jego wygaszanie. Proces kończy się właśnie w czerwcu 2023 roku.