Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Gaz dla małych firm tańszy na trzy miesiące, bo firmy padają

18.01.2023 22:18 | 12 komentarzy | 1 958 odsłona | Alicja Molenda
Ceny gazu szaleją. Odczuwaja to odbiorcy ciepła w blokach, dla których źródłem ciepła jest to paliwo. Odczuwają też firmy. Wieczorem pojawił się komunikat orlenowskiego PGNiG w sprawie zmiany cen.
12
Gaz dla małych firm tańszy na trzy miesiące, bo firmy padają
Ceny gazu. Temat dnia. Fot. Steven z Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny obniża od dziś cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozliczają się w oparciu o Cennik "Gaz dla Biznesu". Obniżka wyniesie 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. - podała Rzeczpospolita.

Dotychczasowe ceny w cenniku PGNiG wynosiły dla tej grupy odbiorców między 761 a 793 zł za MWh.

Nowa cena dla klientów rozliczanych  wg cennika "Gaz dla Biznesu" ma zostać wprowadzona w postaci  automatycznej obniżki (nie trzeba nic w tej sprawie działać) i będzie obowiązywała do 31 marca 2023 r. Nowe ceny będą wynosić między ok. 600 a 650 zł za MWh.

W poniedziałek, 16 stycznia money.pl informował, że ceny gazu na rynkach hurtowych drastycznie spadają. Na holenderskiej giełdzie gaz był tańszy niż przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

W cenniku Orlenu dla biznesu do dziś wynosiły 793 zł.

Przedsiębiorcy dużo wyższe rachunki dostali już za listopad i grudzień 2022. W niektórych wypadkach nawet 300 proc. wyższe niż w ub. roku przy mniejszym zużyciu gazu. I nie mogą zrozumieć, dlaczego. Na otarcie łez jest trzymiesięczna obniżka. Co dalej tego nie wie nikt.

O drastycznych podwyżkach w blokach Trzebini ogrzewanych gazem