W grudniu blisko 2 tysiące zachorowań na grypę w powiecie chrzanowskim - przelom.pl
Zamknij

W grudniu blisko 2 tysiące zachorowań na grypę w powiecie chrzanowskim

22:28, 13.01.2023
Skomentuj  Przeciw grypie zaszczepiło się w tym sezonie tylko 700 tys. Polaków Richard Duijnstee z Pixabay Przeciw grypie zaszczepiło się w tym sezonie tylko 700 tys. Polaków Richard Duijnstee z Pixabay

Powiatowy Państwowy Inspektorat Sanitarny w Chrzanowie podał dane dotyczące zachorowań na grypę, COVID-19 i RSV w grudniu 2022 i na początku stycznia 2023.

W grudniu 2022 r. w powiecie chrzanowskim zaatakowała grypa. Stwierdzono 1979 zachorowań i podejrzeń grypy. Dla porównania, w grudniu 2021 było w tym samym czasie tylko 327 przypadków. W pierwszym tygodniu 2023 r. Sanepid odnotował 301 przypadków przypadków, a wiec nieco mniej niż w tygodniach grudniowych.

Dość skromnie wygląda na tym tle liczba zachorowań na COVID-19. W grudniu 2022 w powiecie chrzanowskim było ich 27. W pierwszym tygodniu stycznia br. - 5.

Wirus RSV w grudniu lekarze stwierdzili u 9 pacjentów. W pierwszym tygodniu stycznia 2023 r. - 4 przypadki.

W Polsce od września do grudnia 2022 r. na grypę zachorowało 2,7 mln Polaków. Na początku stycznia zachorowania nieco wyhamowały.

Przeciw grypie zaszczepiło się do tej pory 700 tys. obywateli.

Minister Adam Niedzielski zapowiada, że do "apogeum" zachorowań na grypę może dojść, tak jak w poprzednich latach, na przełomie lutego i marca.

 

(Alicja Molenda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

OgieńOgień

0 0

Niedzielski tak przewiduje ? Ten skompromitowany menedżer wykonujący strategiczne plany WHO , siewca plandemii ,no to błysnął wiedzą bo szczyt zachorowań na grypę zawsze jest w tych miesiącach

05:27, 14.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%