Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Burmistrz Trzebini zamierza naliczyć karę firmie odśnieżającej

20.12.2022 09:00 | 8 komentarzy | 8 008 odsłon | Ewa Solak
Taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie FB Jarosława Okoczuka. Burmistrz podkreśla, że nie jest zadowolony z poziomu odśnieżania dróg gminnych.
8
Burmistrz Trzebini zamierza naliczyć karę firmie odśnieżającej
Ul. Dworcowa w Dulowej. FOT. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przez cały weekend jeździłem po gminie, dzisiaj dokonaliśmy analizy pracy wykonawcy tych usług i na tę chwilę naliczone kary wynoszą 21 tys. zł za dotychczasowe uchybienia - napisał na FB Jarosław Okoczuk.

Zaznaczył również że na bieżąco czyta komentarze mieszkańców, sam też jeździ po gminie.

- Przepraszam za sytuację, która miała miejsce - wyciągamy wnioski, w przypadku dalszych udokumentowanych zaniechań nie będę wahał się naliczać firmie kolejnych kar - napisał burmistrz.

Dodał, że nie jest prawdą że w jakikolwiek sposób gmina oszczędza na odśnieżaniu. Problemem jest jakość wykonywanych usług.

- Jednocześnie dementuję kłamstwa, które - jak informujecie w komentarzach - było można usłyszeć podczas dokonywania zgłoszenia. Nie steruję ręcznie akcją odśnieżania, nie wydałem żadnej decyzji dot. ograniczenia użycia soli itp. Standardy utrzymania dróg zimą są jasno opisane w postępowaniu przetargowym, wykonawca ma bezwględny obowiązek się do nich stosować, skoro wystartował w przetargu - zaznacza.

Przypomina, że za odśnieżanie dróg powiatowych odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg, natomiast o chodniki przy prywatnych posesjach powinni zadbać właściciele.