Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kolizja na Podwalu w Chrzanowie z udziałem radiowozu. Policjant dostał mandat

11.12.2022 12:41 | 8 komentarzy | 15 699 odsłon | Natalia Feluś

Warunki na drogach są prawdziwie zimowe. Śnieg ma padać cały dzień. Czytelnicy alarmują, że nie wszyscy zarządcy radzą sobie z odśnieżaniem.

8
Kolizja na Podwalu w Chrzanowie z udziałem radiowozu. Policjant dostał mandat
Stłuczka na skrzyżowaniu ulic Podwale, Kadłubek i Pogorska w Chrzanowie. Fot. Łukasz Tylutki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś w godzinach porannych radiowóz policyjny jechał na interwencję. Jak podaje Joanna Szreniawska z KPP Chrzanów, radiowóz miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe i tak wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie ulic Podwale, Kadłubek i Pogorska w Chrzanowie. Tam doszło do kolizji z drugim samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia nic nikomu się nie stało. Policjant został ukarany mandatem.

Uwaga na zimowe warunki na drogach

Błoto pośniegowe powoduje utrudnienia na drogach. Samochody łatwiej wpadają w poślizgi, nie wyhamowują na czas. Często doprowadza to do kolizji. Warto uniknąć tego typu problemów w ten przedświąteczny czas i zdjąć nogę z gazu oraz zachować większą ostrożność na drodze. Dotyczy to także pieszych.

11 grudnia mamy niedzielę handlową, więc ruch jest wzmożony. Utrudnione są także wyjazdy z bocznych ulic i mniej uczęszczanych dróg. Sypnęło śniegiem i nie zapowiada się, że ten szybko nas opuści. Minusowa temperatura ma się utrzymać przez co najmniej kilka najbliższych dni.

Przyjmujemy dziś sporo informacji o stanie lokalnych dróg. Bardzo dużo uwag dotyczy dróg powiatowych: Na przykłąd Grunwaldzkiej, Tysiąclecia, Lipcowej w Trzebini. Dwie ostatnie mają ostre podjazdy. Uważajcie!

Przypominamy, gdzie dzwonić, gdy droga nie jest odśnieżona: AKCJA ZIMA 2022.