Nie masz konta? Zarejestruj się

Brodła

Piłkarze nie mogą się umyć po meczu. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy

09.12.2022 11:00 | 0 komentarzy | 4 604 odsłony | Michał Koryczan

Klub sportowy Zryw Brodła zbiera fundusze na zakup kontenera, w którym znajdą się łaźnie z prysznicami i toalety.

0
Piłkarze nie mogą się umyć po meczu. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy
Boisko w Brodłach. Fot. Facebook Zrywu Brodła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak mówi prezes i zawodnik Zrywu Rafał Kobyłecki, na przestrzeni ostatnich kilku lat, dzięki pomocy sponsorów klubowi udało zakupić trzy kontenery. Znajdują się w nich szatnie zawodników oraz sędziów piłkarskich.

- Ze względu na trenujących zawodników, zarówno dzieci i dorosłych, Chcielibyśmy zapewnić trenującym w Zrywie zawodnikom, zarówno dzieciom i dorosłym, odpowiednie warunki sanitarne. Tak, aby po meczu mieli możliwość wziąć prysznic. Wiemy przecież w jak różnych warunkach atmosferycznych rozgrywane są spotkania. Na obiekcie w Brodłach nie ma również toalety z prawdziwego zdarzenia, co w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia - mówi Rafał Kobyłecki.

Przypomina, że po historycznym pierwszym awansie drużyny Zrywu do A-klasy, klub musi spełniać szereg wymogów licencyjnych, w tym posiadać zaplecze sanitarne.

- Na razie dostaliśmy warunkową licencję do końca sezonu. Jeśli nie spełnimy wymogów, to nie zostanie ona przedłużona i wtedy nie będziemy mogli grać w Brodłach - zaznacza Rafał Kobyłecki.

Aby tego uniknąć, klub chce zakupić nowy kontener, w którym znajdą się łaźnie z prysznicami i toalety. Podczas zebrania sołeckiego mieszkańcy przekazali na ten cel 20 tys. zł. To jednak kwota niewystarczająca.

Dlatego też Zryw zorganizował zbiórkę brakujących funduszy na zrzutka.pl. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć klub z Brodeł mogą wpłacać pieniądze.


Czytaj również

ZKKM Chrzanów likwiduje kurs autobusu na linii 9

Ceny biletów autobusowych ZKKM Chrzanów pójdą w górę

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów. Będą zmiany na trasie Trzebinia - Oświęcim

Uczniowie z Trzebini wicemistrzami Małopolski. Walkę o złoto przegrali dopiero w karnych

Gmina Babice handluje węglem. 1730 zł za tonę

Otwarto nowe boisko piłkarskie w Trzebini. Wiceminister strzelał jako pierwszy (WIDEO, ZDJĘCIA)