Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Gmina Babice handluje węglem. 1730 zł za tonę

07.12.2022 14:00 | 5 komentarzy | 3 907 odsłony | Michał Koryczan

Zainteresowani mieszkańcy powinni złożyć wniosek w OPS w Babicach do piątku, 9 grudnia, żeby móc odebrać węgiel do 31 grudnia tego roku.

5
Gmina Babice handluje węglem. 1730 zł za tonę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Rząd wymyślił w tym roku nowe zadanie dla samorządów - handel węglem. Gminy musiały złożyć deklaracje, czy zajmą się sprzedażą węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach, czy nie. Miały też wcześniej rozeznać zapotrzebowanie i zorganizować miejsca składowania towaru.

Gmina Babice, podobnie jak większość sąsiednich samorządów przystąpiła do programu zakupu węgla dla gospodarstw domowych.

Węgiel (orzech i ekogroszek) z kopalni Janina w Libiążu lub Sobieski w Jaworznie będzie do odbioru na składzie firmy Tadmar w Olszynach. Tona ma kosztować 1 730 zł.

Węgiel po preferencyjnych cenach można kupić w dwóch terminach: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Do zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Aby odbiór węgla był możliwy do 31 grudnia tego roku, należy do 9 grudnia złożyć wniosek (jego wzór dostępny jest na stronie internetowej babice.pl) do Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach. Można to zrobić na dzienniku podawczym OPS, poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Po otrzymaniu informacji o pozytywnej weryfikacji wniosku należy dokonać wpłaty pieniędzy za węgiel na konto urzędu. Firma zajmująca się składowaniem węgla, z którą gmina podpisze umowę, dostanie informację, że konkretnemu mieszkańcowi ma wydać określoną ilość węgla. Transport opału trzeba załatwić na własną rękę.

Jak informuje wójt Babic Radosław Warzecha, do tej pory chęć zakupu węgla po preferencyjnych cenach zgłosiło w gminie kilkanaście osób.


Czytaj również

Otwarto nowe boisko piłkarskie w Trzebini. Wiceminister strzelał jako pierwszy (WIDEO, ZDJĘCIA)

Uważajcie na oszustwa „na pracownika ZUS"

W niedzielę plac w Babicach zapełni się aniołami. Będą występy, konkursy i coś do jedzenia

Uwaga pasażerowie. Wkrótce zmiana rozkładu jazdy pociągów

Z kim Polonia zagra w zimowych sparingach

Dyktator powstania listopadowego spoczywa na cmentarzu w Krzeszowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)