Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów. Będą zmiany na trasie Trzebinia – Oświęcim

08.12.2022 15:00 | 0 komentarzy | 5 847 odsłon | Michał Koryczan

W niedzielę, 11 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Z powodu prac modernizacyjnych na odcinku linii kolejowej pomiędzy Chrzanowem a Oświęcimiem, podróżnych czekają utrudnienia.

0
Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów. Będą zmiany na trasie Trzebinia – Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W najbliższą niedzielę na terenie całej Polski wejdzie w życie nowy harmonogram przyjazdów i odjazdów pociągów. Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 11 marca przyszłego roku.

- Zmiany wprowadzane w tym dniu wynikać będą nie tylko z prowadzonych robót torowych, ale również z modyfikacji oferty przewozowej na kolejny rok przez przewoźników i organizatorów przewozów - informują Koleje Małopolskie.

Kontynuowana będzie całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Trzebinia - Chrzanów. Ma to związek z przebudową zabytkowych wiaduktów kolejowych nad ul. Sienną i Krasickiego w Chrzanowie. Zakończenie tych prac przewidziane jest na koniec marca 2023 r.

W zamian za pociągi uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto ze względu na prace modernizacyjne na stacji Oświęcim w dniach 11, 17 i 18 grudnia oraz w soboty i niedziele od 14 stycznia do 11 marca, za wszystkie pociągi uruchamiane przez Koleje Małopolskie zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza w dłuższej relacji - pomiędzy Trzebinią a Oświęcimiem.

Jednocześnie dla ujednolicenia miejsc zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej dla obu przewoźników regionalnych, skorygowane zostaną lokalizacje przystanków ZKA w Trzebini oraz Gorzowie Chrzanowskim. Od 11 grudnia 2022 r. autobusy będą zatrzymywać się:

  • w Trzebini - na dworcu autobusowym Trzebinia PKP (ul. Dworcowa) - ok. 200 metrów od dworca kolejowego,
  • w Gorzowie Chrzanowskim - na placu przed budynkiem dworca kolejowego (ul. Nowowiejska).

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy znajdziecie m.in. na stronach internetowych: portalpasazera.pl oraz rozklad-pkp.pl. Przed podróżą warto sprawdzić godzinę odjazdu pociągu.


Czytaj również

Uczniowie z Trzebini wicemistrzami Małopolski. Walkę o złoto przegrali dopiero w karnych

Gmina Babice handluje węglem. 1730 zł za tonę

Otwarto nowe boisko piłkarskie w Trzebini. Wiceminister strzelał jako pierwszy (WIDEO, ZDJĘCIA)

Uważajcie na oszustwa „na pracownika ZUS"

W niedzielę plac w Babicach zapełni się aniołami. Będą występy, konkursy i coś do jedzenia

Z kim Polonia zagra w zimowych sparingach