Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Handlarze narkotyków wpadli w ręce policji (ZDJĘCIA)

06.12.2022 15:30 | 4 komentarze | 11 603 odsłon | Natalia Feluś

Policja z Małopolski rozbiła gang narkotykowy. W ciągu dwóch dni zatrzymanych zostało 9 osób. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 1 800 000 zł.

4
Handlarze narkotyków wpadli w ręce policji (ZDJĘCIA)
Jeden z zatrzymanych podczas policyjnej akcji rozbicia gangu narkotykowego. Źródło: KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30 listopada policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z chrzanowskimi funkcjonariuszami zatrzymali na terenie Wieliczki Mercedesa. Jechał nim mężczyzna podejrzewany o związek z obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, zarówno na terenie województwa małopolskiego, jak i śląskiego.

Narkotyki w garażu i mieszkaniu

Jak informuje policja, w samochodzie znaleziono między innymi kokainę, tabletki ecstazy oraz mefedron. Z kolei w wynajmowanym przez 32-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego garażu - hurtowe ilości marihuany, haszyszu, a także substancji psychoaktywnej CMC. W garażu policjanci zabezpieczyli również różnego rodzaju prefabrykaty, prawdopodobnie służące do wyrobu środków odurzających i psychoaktywnych. Kolejne narkotyki - MDMA, marihuanę, kokainę i amfetaminę funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny.

Dwudniowa akcja

Następnego dnia odbyła się druga część zaplanowanej przez policję akcji. Z samego rana policjanci, tym razem we współpracy z funkcjonariuszami z komisariatów z Trzebini i Libiąża zatrzymali 8 kolejnych osób z terenu województwa śląskiego i powiatu chrzanowskiego. Zabezpieczyli też następne partie narkotyków oraz przedmioty służące do ich porcjowania.

Kilogramy narkotyków

W sumie policjanci zabezpieczyli: ponad 36 kg marihuany i haszyszu, 8 kg amfetaminy, 330 g kokainy, 3 kg CMC i ponad 100 tabletek MDMA. Łączna czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ok.1 800 000 zł. Dodatkowo policja zabezpieczyła gotówkę: 230 tys. zł, 4120 euro i 2360 dolarów, wartościowe zegarki oraz sprzęt elektroniczny.

Zarzuty

Zatrzymane 9 osób w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie usłyszało zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec 3 osób Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. W stosunku do pozostałych podejrzanych, prokurator zastosował dozór.