Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Można składać wnioski o dodatek elektryczny w gminach

01.12.2022 10:27 | 0 komentarzy | 4 205 odsłony | Alicja Molenda
Ten pomoc dla odbiorców, dla których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Jakie warunki trzeba spełnić?
0
Można składać wnioski o dodatek elektryczny w gminach
Pomoc dla tych, którzy ogrzewają domy prądem Fot. Gerd Altmann
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Od 1 grudnia br. do 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o dodatek elektryczny - przypomina Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dodatek w wysokości 1000 zł lub 1500 zł ma przysługiwać gospodarstwom domowym zużywającym prąd do ogrzewania, będzie on wypłacany do 31 marca 2023 r.

Dodatek wynosi 1 000 zł - dla gospodarstw domowych zużywających do 5 MWh rocznie; 1 500 zł - dla gospodarstw domowych zużywających powyżej 5 MWh rocznie. Wymagane jest udokumentowanie.

Wnioski można składać w gminach właściwych ze względu na miejsce zamieszkania, od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r.

 

"Warunkiem otrzymania dodatku jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do CEEB do 11 sierpnia 2022 r. Obowiązuje przy tym zasada: jeden adres zamieszkania, jeden dodatek elektryczny. Dodatek elektryczny przysługuje też gospodarstwom domowym posiadającym wyłącznie pompy ciepła, które są ich głównym źródłem ogrzewania" - podało ministerstwo.

Jak zaznaczono, dodatek elektryczny nie przysługuje gospodarstwom domowym posiadającym mikroinstalacje PV, które ogrzewają się głównie energią elektryczną; gospodarstwom domowym posiadającym pompy ciepła oraz mikroinstalacje FV; gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego; osobie w gospodarstwie domowym, objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku na inne źródła ciepła; osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

 

Źródło: PAP