Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uważajcie za wiaduktem na ul. Zbożowej

26.11.2022 19:00 | 8 komentarzy | 9 842 odsłon | Ewa Solak
To wyjątkowo niebezpieczne miejsce, o czym przekonują jeżdżący tamtędy kierowcy oraz piesi.
8
Uważajcie za wiaduktem na ul. Zbożowej
Chodnik kończy się kawałek za wiaduktem nad ul. Zbożową. Potem nie ma ani chodnika, ani lampy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiedy wiadukt nad ul. Zbożową został wyremontowany, wielu kierowców ucieszyło się. Okazuje się jednak, że chodnik kończy się tuż za wiaduktem, a dalej jest błoto i pozbawiona pobocza droga. Wieczorami wiadukt jest mocno oświetlony, a reszta tonie w ciemnościach.

- Tamtędy chodzi mnóstwo osób. Młodzież do szkoły w Fabloku, dzieci do podstawówki. Jest też przedszkole. Teraz, gdy wcześnie robi się ciemno, kawałek za wiaduktem pieszych w ogóle nie widać - mówi pani Urszula, co dzień jeżdżąca tamtędy do pracy.

Sama miała okazję wystraszyć się, gdy nagle przed masą samochodu zobaczyła idącą drogą postać.
Ostrzega innych kierowców, żeby jadąc tamtędy zwolnili i zachowali naprawdę dużą ostrożność.

Obecnie, gdy modernizowany jest wiadukt nad ul. Sienną, przejazd tamtędy służy za objazd dla samochodów. Rano i po południu jeździ ich tam naprawdę dużo.

Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek mówi, że gmina na razie nie przewiduje na ul. Zbożowej żadnych inwestycji. Przynajmniej póki nie skończą się prace związane z remontami wszystkich wiaduktów.

- Tamtędy poruszają się ciężarówki i ciężki sprzęt potrzebny przy remontach innych wiaduktów. Wykonawca zobowiązał się do napraw ewentualnych szkód, jakie mogą powstać na wyremontowanym odcinku pod wiaduktem nad ul. Zbożową - mówi burmistrz Maciaszek.

Jarosława Tobiasz przewodnicząca rady os. Rospontowa, którego granica przebiega właśnie przy wiadukcie, prosi o kontakt osoby, które chcą podzielić się spostrzeżeniami na temat problemów na osiedlu.

- Sprawdzę sytuację. Będę interweniować - zaznacza.