Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Psychiczne podłoże męskich problemów - co może mieć znaczenie?

23.11.2022 22:13 | 0 komentarzy | 505 odsłon | red

Materiał promocyjny

Problemy z potencją mogą występować w związku z czynnikami o podłożu psychologicznym lub emocjonalnym. Takie zjawisko nazywane jest impotencją psychogenną i najczęściej dotyka młodych mężczyzn, przed 40 rokiem życia. Dowiedz się, w jaki sposób rozpoznać psychiczne podłoże problemów z erekcją i poznaj formy jej leczenia.
0
Psychiczne podłoże męskich problemów - co może mieć znaczenie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Psychiczne podłoże problemów z erekcją - przyczyny

Szacuje się, że aż 10% problemów z erekcją wywołane jest czynnikami o podłożu psychicznym. Do najczęstszych przyczyn zalicza się silny lub przewlekły stres, który może prowadzić do obniżenia libido. Do zaburzeń erekcji prowadzić może również zbyt duża presja narzucona przez samego siebie lub przez partnera. Częstą przyczyną impotencji psychogennej jest lęk przed ciążą lub przed przyłapaniem podczas aktywności seksualnej. Dotyczy to najczęściej rodziców małych dzieci, którzy obawiają się nakrycia przez dziecko.

Przyczyną problemów z erekcją może być występowanie chorób lub zaburzeń psychicznych, na przykład depresji. Obniżony nastrój i brak energii nie sprzyjają aktywności seksualnej. Dodatkowo warto przyjrzeć się swojej samoakceptacji. Problemy ze wzwodem mogą być wywołane brakiem pewności siebie i występowaniem kompleksów. Wpływ może mieć na przykład kompleks małego penisa lub brak akceptacji swojego wyglądu zewnętrznego.

W jaki sposób leczyć problemy z erekcją?

W przypadku pojawiających się zaburzeń erekcji warto sięgnąć po środki farmakologiczne. Doraźnym wsparciem może być nabycie leku Tadalafilu Maxon w aptece internetowej. Tabletki stosuje się około 30 min przed planowaną aktywnością seksualną. Jeśli problemy z erekcją powtarzają się lub utrzymują przez jakiś czas, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub urologa. Aby wykluczyć współistnienie chorób, konieczne jest wykonanie badań. Jeśli istnieje podejrzenie problemów z erekcją na tle psychicznym, warto skorzystać z pomocy psychologa lub seksuologa.

Leczenie psychicznego podłoża problemów z erekcją

Jeśli wykonane badania wykluczają choroby, walkę z zaburzeniami erekcji warto rozpocząć w formie psychoterapii. W trakcie psychoterapii dowiesz się, z czego w twoim przypadku wynikają kłopoty z erekcją. Czas trwania psychoterapii jest indywidualny. Warto jednak podkreślić, że psychoterapia jest jedną z najbardziej skutecznych form leczenia zaburzeń erekcyjnych, a najlepiej sprawdza się w połączeniu ze środkami farmakologicznymi. Dodatkowo warto nauczyć się form radzenia sobie ze stresem. Skuteczne mogą się okazać ćwiczenia relaksacyjne lub medytacja. W przypadku posiadania jednego, stałego partnera, dobrym rozwiązaniem może okazać się psychoterapia dla par, która ułatwi proces komunikacji.

Duże znaczenie w życiu seksualnym ma nastawienie psychiczne. Niesłusznie zakłada się, że mężczyzna powinien być w gotowości seksualnej o każdej porze, w każdym miejscu. Nie jest to prawdą i warto mieć na uwadze, że presja społeczna jest krzywdząca. Nie musisz stawiać sobie zbyt wygórowanych oczekiwań, aby każde kolejne zbliżenia nie wywoływały w tobie frustracji i stresu.


Materiał promocyjny