Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Podkaszarka czy kosa spalinowa – doradzamy, który sprzęt wybrać

21.11.2022 00:41 | 0 komentarzy | 709 odsłon | red

Materiał promocyjny

Chociaż koszenie trawnika pozornie wydaje się zadaniem niezbyt skomplikowanym, nie zawsze tak jest. Pół biedy, jeśli do skoszenia mamy niewielki trawnik, położony na kształcie prostej bryły – na przykład kwadratu. Trudności zaczynają się wtedy, gdy obszar do skoszenia jest duży, ma nieregularny kształt lub jest obficie zarośnięty i zaniedbany. W takich okolicznościach ogrodnicy często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie podkaszarka, czy kosa spalinowa? W poniższym artykule mówimy o tym, jak rozwiązać ten dylemat.
0
Podkaszarka czy kosa spalinowa – doradzamy, który sprzęt wybrać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Kosa czy podkaszarka spalinowa – Krysiak radzi

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma wielkiej różnicy między kosą a podkaszarką. Zarówno pierwsze, jak i drugie urządzenie wygląda podobnie, jest narzędziem ręcznym i służy do koszenia trawy. To jednak tylko pozory, które – jak przekonują eksperci ze sklepu internetowego krysiak.pl – często prowadzą do nieporozumień i braku satysfakcji klientów z zakupionego sprzętu. Na czym w takim razie polegają różnice?

Kosy spalinowe – idealne do wymagających zadań

Kosy spalinowe to urządzenia o dużej mocy – zazwyczaj wyposażone w silnik o mocy powyżej 1,1 KM. Najłatwiej opisać je, mówiąc, że sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zawodzi tradycyjna kosiarka. Tu oczywiście można zadać pytanie: „czy kosiarka nie powinna wystarczyć do przycięcia trawnika”? Owszem, powinna, jeśli mówimy o trawniku, który jest zadbany, regularnie koszony i na którym rośnie wyłącznie trawa.

Tak jednak nie zawsze jest. Wystarczy tymczasowe zaniedbanie ogrodu, by trawa urosła do pokaźnych rozmiarów, a między jej źdźbłami pojawiły się twarde, trudne do usunięcia chwasty. W takich okolicznościach kosiarki mogą być nie tylko nieskuteczne, ale też ulec uszkodzeniu. Z takimi zadaniami doskonale poradzą sobie natomiast kosy spalinowe – są one idealne do wycinania połaci trawy na dużych powierzchniach i w dzikich, zaniedbanych ogrodach.

Do czego służy podkaszarka spalinowa?

Wiedząc, czym jest kosa spalinowa, łatwiej będzie zrozumieć, jaka jest różnica między nią a podkaszarką. Podkaszarka spalinowa to urządzenie o mniejszej mocy, wyposażone zazwyczaj w silnik o mocy do 1,1 KM, które służy do wycinania trawy w trudno dostępnych miejscach – przy krawężnikach i ogrodzeniach, pod krzewami, czy w innych zakamarkach, do których niemożliwe jest dotarcie klasyczną, masywną kosiarką.

Łatwo zatem wywnioskować, że podkaszarka, w przeciwieństwie do kosy, jest urządzeniem, które może przydać się praktycznie każdemu – niezależnie od tego, czy mówimy o posiadaczu dużego, czy niewielkiego ogrodu.

Zobacz urządzenia ogrodnicze w sklepie Krysiak

Kupując urządzenia ogrodnicze, takie jak kosiarki, podkaszarki czy kosy, warto korzystać z ofert sprawdzonych sprzedawców. My polecamy sklep internetowy Krysiak, który w swoim asortymencie ma urządzenia od takich producentów, jak Gardyer, Faworyt czy Handy Prime. Każda kosa czy podkaszarka spalinowa Krysiak to gwarancja satysfakcji i najwyższej jakości!

Materiał promocyjny