Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Weekend pod znakiem pijanych kierowców

14.11.2022 16:30 | 0 komentarzy | 6 048 odsłon | Natalia Feluś

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę pijanego kierowcę w Trzebini na ul. Długiej. W niedzielę wieczorem kolejny kierowca prowadził auto pod wpływem alkoholu w Chrzanowie na ul. Zbożowej. Dziś o 6.10 rano grupa policyjna Speed zatrzymała nietrzeźwego kierowcę w Bolęcinie na ul. Krakowskiej.

0
Weekend pod znakiem pijanych kierowców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Trzebini za kierownicą seata siedział 55-latek z Chrzanowa. Zatrzymali go inni ludzie przy stacji benzynowej Orlen, którzy podejrzewali, że jest pijany. Na miejsce przyjechali policjanci. Zbadali kierowcę i okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielny wieczór policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę na ul. Zbożowej w Chrzanowie. 28-latek z Chrzanowa kierował citroenem. Miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałkowy ranek policjanci grupy Speed zatrzymali na ul. Krakowskiej w Bolęcinie 33-latka z gminy Trzebinia kierującego mazdą. Miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystkim trzem mężczyznom zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

Jeśli stężenie alkoholu we krwi wynosi między 0,2 i 0,5 promila jest to stan po spożyciu alkoholu. Prowadzenie pojazdu w takim stanie jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, grzywny do 5 000 zł i czasowe zatrzymanie prawa jazdy.

Natomiast jeśli kierowca ma powyżej 0,5 promila w organizmie jest nietrzeźwy. Kierując w takim stanie podlega się grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.