Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BALIN-KOŹMIN. Woda (nie)zdatna do spożycia

01.10.2010 12:25 | 1 komentarz | 5 379 odsłon | red
Woda dostarczana przez chrzanowski RPWiK dla dzielnicy Koźmin jest niezdatna do spożycia. Taki komunikat wydało w czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie.
1
BALIN-KOŹMIN. Woda (nie)zdatna do spożycia
Woda, lecąca z kranów mieszkańców Balina, jest dobra – zapewnia wiceprezes RPWiK Jerzy Chrząszcz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Woda dostarczana przez chrzanowski RPWiK dla dzielnicy Koźmin jest niezdatna do spożycia. Taki komunikat wydało w czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Jerzy Chrząszcz, wiceprezes RPWiK, uspokaja: nasza woda jest dobra.

O sprawie powiadomił nas mieszkaniec Koźmina, zaniepokojony informacją o stwierdzeniu bakterii coli w wodzie. Jak się okazuje, wodę badało zarówno MPWiK w Jaworznie, jak i RPWiK Chrzanowie. Próbki pobrano w studni przy ul. Jesiennej, która stanowi punkt graniczny pomiędzy wodociągami dla Balina i Koźmina.

- Pierwsze badanie wykonaliśmy w środę, 29 września. W wodzie produkowanej przez RPWiK Chrzanów stwierdziliśmy przekroczenia w stosunku do wymagań określonych przez Ministra Zdrowia. Po płukaniu sieci, badanie powtórzyliśmy w czwartek. Wyniki było nieco lepsze, normy wciąż jednak były przekroczone. Uznaliśmy, że trzeba o tym powiadomić mieszkańców – mówi Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK w Jaworznie.

MPWiK wydało komunikat, że woda dla dzielnicy Koźmin, w szczególności dla mieszkańców ulic: Jesiennej, Łazowej, Jałowcowej, Siennej, Jaskrowej, Paprotki jest zdatna jedynie do celów sanitarnych. Nie nadaje się do spożycia po przegotowaniu, do gotowania, mycia naczyń, mycia owoców, mycia rąk, jamy ustnej i innych części ciała.

- Wodę, do czasu poprawy jej jakości, dowozimy ludziom beczkowozem – dodaje Sławomir Grucel.
Alarmem wszczętym przez MPWiK jest zaskoczony Jerzy Chrząszcz. Zapewnia, że woda, dostarczana przez chrzanowskie przedsiębiorstwo, jest dobra.
- Mieszkańcy Balina mogą pić ją bez obaw. Badanie próbki, pobranej przy ul. Jesiennej, nie wykazało przekroczenia żadnych norm – twierdzi wiceprezes Chrząszcz.
(AJ)