Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mędrole z Podhala zawitają do trzebińskiego Sokoła

09.11.2022 17:00 | 0 komentarzy | 3 393 odsłony | Natalia Feluś

12 listopada trzebińska scena DK Sokół wypełni się mądrościami prosto spod Tatr. Inspiracją dla spektaklu była filozofia ks. Józefa Tischnera. Wystąpią licealiści II LO w Chrzanowie i zaprzyjaźnieni entuzjaści teatru.

0
Mędrole z Podhala zawitają do trzebińskiego Sokoła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Trwają intensywne prace nad spektaklem inspirowanym twórczością ks. Józefa Tischnera.
- Młodzi i starzy aktorzy (starzy wiekiem- młodzi duchem) dwoją się i troją, by było i mądrze, i śmiesznie. Aż dziw bierze, ile to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z filozofii po górolsku. Na ten przykłod (że się tak po góralsku wyrażę): "Chłopi przi gorzólce medetowali, co by to miało być, to 'nic'. Leon i pedzioł: - To jest pół litra na dwók! Myśli mądrych wiecnie żywe! - podsumowuje Anna Kasprzyk, kierowniczka filii chrzanowskiej biblioteki w Luszowicach i aktorka przedstawienia.
Sztuka będzie wystawiona 12 listopada o godz. 15.00 w Trzebińskim Centrum Kultury w Trzebini. Wstep wolny.

W sztuce zagrają nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie oraz przyjaciele. Na widzów czeka góralska muzyka i śpiew, a także prawdziwy góralski taniec.

Obsada: Ksiądz Tischner - Adam Majcherczyk, Gospodyni - Mirosława Sojka, Halinka - Gabriela Bagieńska, Kasia - Daria Rusek, Hrabina - Dagmara Kozik, Zosia - Anna Bytomska/Wiktoria Gębiś, Hania - Julia Warchoł, Basia -   Zuzanna Malik, Baba - Anna Kasprzyk MBP, Jędrek - Tymoteusz Woźniak, Wawrzek - Jan Oczkowski, Józek - Duszan Bobula, Maciuś - Tadeusz Dąbek UTW, Tadek - Karol Partyka.