Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Tor przeszkód nad trzebińskim Balatonem za sukces w szczepieniu przeciw COVID-19

06.11.2022 17:27 | 7 komentarzy | 3 037 odsłony | Alicja Molenda
Mieszkańcy Trzebini, którzy się wzorowo zaszczepili przeciw COVID-19, są fundatorami toru przeszkód nad Balatonem. Kosztował 138 000 zł.
7
Tor przeszkód nad trzebińskim Balatonem za sukces w szczepieniu przeciw COVID-19
Tor przeszkód nad Balatonem już stoi. Brakuje tylko informacji o tym jak z niego korzystać.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Milion złotych, które gmina otrzymała dzięki temu, że w czasie wskazanym przez organizatora konkursu, wiele osób poszło się zaszczepić przeciw COVID-19 - został już rozdany.

Za część pieniędzy gmina postawiła tężnię solankową w Sierszy. Na razie stoi opakowana w folię i czeka na wiosnę.

Kolejna część z miliona została przeznaczona na budowę groty solnej na trzebińskim basenie obok rafinerii. Grota jeszcze nie jest gotowa.

Za 138 000 zł powstała ostatnia z prozdrowotnych przyjemności - tor przeszkód nad Balatonem dla dorosłych i dzieci. W niedzielę sporo osób się mu przyglądało i nieśmiało próbowało korzystać. Niewtajemniczeni nie mają na razie na miejscu informacji do czego służy i jak z niego bezpiecznie skorzystać. Miej nadzieję, że wkróce się pojawi.

Jak czytamy na stronie producenta, jest on dedykowany "dla fanatycznych uczestników biegów przeszkodowych OCR, doświadczonych i aktywnie startujących w wielu zawodach krajowej areny OCR typu Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Biegun, Adrenaline Rush, Survival Race, biegach militarnych jak Bieg Morskiego Komandosa czy Bullet Run oraz rywalizujących w Mistrzostwach Polski, Europy i świata. Sprzęt to sprawdzone i użytkowane do treningu i pracy nad swoimi umiejętnościami".

W komentarzach na Facebooku na temat nowego nabytku pojawiają się pytania, jak będzie można z niego korzystać w lecie, gdy wstęp na Balaton jest płatny. Odpowiedź urzędu gminy jest mniej więcej taka, że opłaty za wstęp na Balaton ustalają radni. Ci niedobrzy radni...