Nie masz konta? Zarejestruj się

Regulice

Aleja Jana Pawła II przekopana po obu stronach

26.10.2022 16:00 | 1 komentarz | 1 641 odsłona | Łukasz Dulowski
Trwa jedna z droższych i z pewnością najtrudniejszych inwestycji w tej kadencji samorządowej w gminie Alwernia.
1
Aleja Jana Pawła II przekopana po obu stronach
Budowa kanalizacji sanitarnej na al. Jana Pawła II w Regulicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakres robót na Jana Pawła II w Regulicach przewiduje zarówno wykonanie kanalizacji sanitarnej, jak również remont samej drogi. Oba zadania, prowadzone przez różne firmy, trzeba odpowiednio zgrać w czasie, żeby nie przepadły dotacje.

Kanalizacja powstanie na ok. 1,5-kilometrowym odcinku al. Jana Pawła II, od szkoły w Regulicach do skrzyżowania z Tęczyńską w Nieporazie. Chodzi o wybudowanie głównego kolektora wraz z odejściami. Tak, aby można było do nich podpiąć prywatne posesje.

Tę inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych w Alwerni. Gmina dostała na ten cel 2,9 mln zł z ogólnej subwencji rządowej.

Do tej pory prace kanalizacyjne koncentrowały się na odcinku od skrzyżowania z Tęczyńska do wiaduktu kolejowego, co pokazuje publikowane zdjęcie.

Wyścig z czasem polega na tym, że na modernizację al. Jana Pawła II w Regulicach (nowy asfalt, chodniki) Alwernia otrzymała 1 mln 759 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt po przetargu, który wygrała firma DROG-BUD z Alwerni, wynosi 3 mln 484 tys. zł.

W tym przypadku termin realizacji mija 30 stycznia 2024 r. To oznacza, że zanim zostanie położona nowa nawierzchnia, musi być gotowa kanalizacja.