Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

36-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Może go to kosztować nawet 60 tys. zł

17.10.2022 13:00 | 4 komentarze | 7 956 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Mieszkańcy zaalarmowali, a policjanci z Chełmka zatrzymali pijanego kierowcę.
4
36-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Może go to kosztować nawet 60 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W nocy z soboty na niedzielę tuż po godzinie 3 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu marki Fiat Punto, za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Chełmku.

Mundurowi opisywany pojazd dostrzegli na ulicy Krakowskiej. Zatrzymali go. Badanie stanu trzeźwości kierowcy punto, którym okazał się 36-latek z Ukrainy, wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowym zgłaszającym, którzy swoje spostrzeżenie przekazali operatorowi numeru alarmowego 112. W ten sposób wykazali się troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - mówi Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji i apeluje: Widzisz? Reaguj.