Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BABICE. Halina Sędzielarz laureatką plebiscytu na Seniora Roku

08.10.2010 18:59 | 0 komentarzy | 3 819 odsłony | red
Halina Sędzielarz z Mętkowa, przewodnicząca babickiej rady gminy, za zaangażowanie na rzecz lokalnego środowiska dostała wyróżnienie w IV Małopolskim Plebiscycie "Poza stereotypem".
0
BABICE. Halina Sędzielarz laureatką plebiscytu na Seniora Roku
Halina Sędzielarz. Fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halina Sędzielarz z Mętkowa, przewodnicząca babickiej rady gminy, za zaangażowanie na rzecz lokalnego środowiska dostała wyróżnienie w IV Małopolskim Plebiscycie "Poza stereotypem", zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Wyróżnienie odebrała w czwartek na uroczystej gali. Do tytułu Seniora Roku zgłoszono w plebiscycie "Poza stereotypem" 32 osoby. Najlepszych wybrała kapituła pod przewodnictwem członka zarządu województwa Wojciecha Kozaka.

Tytuł Seniorki Roku przyznano 88-letniej Renacie Gostyńskiej, a Seniora Roku 84-letniemu Zdzisławowi Adamikowi. Oboje mieszkają w Krakowie i trenują czynnie wioślarstwo, przywożąc medale z międzynarodowych zawodów.

Kapituła przyznała trzy wyróżnienia. W tym dla Haliny Sędzielarz z Mętkowa, przewodniczącej babickiej rady gminy. Jej kandydaturę zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach za "podejmowanie niezliczonej ilości działań na rzecz swojej społeczności w Mętkowie". Do plebiscytu trzebiński M-GOKSiR zgłosił też Barbarę Paszczę z Karniowic.

Nagrody laureaci odebrali podczas czwartkowej gali, zorganizowanej w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy os. Szkolnym w Krakowie.

- Dostałam pamiątkową paterę, pióro i portmonetkę. Jest mi miło, że mnie wyróżniono. Tylko zastanawiam się, czy już jestem seniorką - śmieje się Halina Sędzielarz.

Zorganizowała w Mętkowie koncerty papieskie, dba o miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz klub sportowy Korona, którego jest skarbnikiem. Jej ostatni pomysł to ustawienie w mętkowskiej szkole na korytarzu stolika z szachami. Pomaga też w pisaniu programów pomocowych różnym lokalnym organizacjom.

- W przyszłym tygodniu też będę w Krakowie po odbiór medalu "Zasłużony dla oświaty", przyznanego z okazji Dnia Edukacji Narodowej - dodaje Halina Sędzielarz.
Marek Oratowski