Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Niedzielny koszmar z przesiadką z Chrzanowa do Trzebini

09.10.2022 19:55 | 11 komentarzy | 15 947 odsłon | Łukasz Dulowski

AKTUALIZACJA

Aktualnie pociągi nie kursują na tym odcinku, co wiąże się z modernizacją wiaduktów kolejowych. Są podstawiane autobusy zastępcze dla podróżnych, ale w niedzielę przed godz. 20 był tylko jeden autobus dla całego pociągu.
11
Niedzielny koszmar z przesiadką z Chrzanowa do Trzebini
Jeden autobus zastępczy został podstawiony na stacji PKP w Chrzanowie dla pasażerów z całego pociągu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedna z naszych Czytelniczek w niedzielę wieczorem próbuje sie dostać z Libiąża do Krakowa. Pociąg zatrzymał się na dworcu przy Fabrycznej w Chrzanowie i koniec jazdy. Trzeba się przesiąść do autobusów zastępczych, żeby dotrzeć do Trzebini i dalej pociągiem podróżować do Krakowa.

Problem w tym, że w Chrzanowie został podstawiony tylko jeden autobus dla całego pociągu. Tak całą sytuację opisuje nasza Czytelniczka.

- Nie możemy ruszyć, bo autobus jest przeładowany. A niektórzy nawet się nie zmieścili do niego. Jest już spóźnienie 15 minut, ponieważ nie możemy ruszyć. Nikt nie wie, co zrobić. Właśnie kazali nam wysiąść z autobusu. Wywalili połowę osób i jednak jedziemy. Po chwili awaria autobusu. Jednak nie jedziemy. Robi się mała „posiadówka" na stacji w Chrzanowie - relacjonuje.

To stan na godz. 20:22.

- Podstawili nowy autobus. Część osób pojechała - stwierdza nasza Czytelniczka. - Ostatecznie po półtorej godziny od odjazdu pociągu z Libiąża dotarłam do Trzebini. Siedzę w pociągu do Krakowa. Kabaret! - podsumowuje.

I jeszcze dodaje na koniec:

- Było trochę śmiesznie, bo przyjechał następny pociąg z Oświęcimia na przesiadkę. Konduktorka z niego pyta: "A państwo na co tu tak czekają?", a my: "Sami chcielibyśmy wiedzieć".