30 września obywatele Ukrainy nie będą mieli możliwości uzyskania pomocy w dedykowanych im gminnych punktach. Zostanie jedynie punkt parafialny przy kościele MB Różańcowej w Chrzanowie.
W okolicy działają obecnie dwa gminne punkty pomocy Ukraińcom: w Chrzanowie przy al. Henryka - w pomieszczeniach punktu informacji turystycznej, a także w Krzeszowicach przy pl. Kulczyckiego - w pomieszczeniach dawnej biblioteki. Z końcem miesiąca obydwa będą zamykane. Zostanie jedynie parafialny punkt przy kościele MB Różańcowej.Po 30 września wszystkie osoby z Ukrainy szukające w Chrzanowie informacji oraz pomocy np. w załatwieniu spraw formalnych mogą się zgłaszać do urzędu miejskiego, gdzie na dzienniku podawczym pracownik pomoże im w rozwiązaniu problemu.
W Krzeszowicach w dawnej siedzibie biblioteki punkt również będzie likwidowany z końcem września. Działał tam m.in. magazyn z ubraniami, chemią gospodarcza i jedzeniem.
- Resztę ubrań przekażemy najuboższym mieszkańcom i Fundacji PO P1ERWSZE, organizującej charytatywne akcje szafowanie - mówi Aneta Solarz dyrektor GOPS w Krzeszowicach.
W przypadku Krzeszowic po 30 września wszelkie informacje też będą udzielane w urzędzie.
Jedynym działającym punktem w okolicy będzie ten przy parafii Matki Bożej Różańcowej. Pracujący tam wolontariusze na razie nie przewidują jego zamknięcia.
Jest otwarty dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz czwartki w g. 16 - 19.
Więcej na temat działalności punktów możecie przeczytać w aktualnym wydaniu "Przełomu", w wersji elektronicznej dostępnym TUTAJ
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
No bo się ładnie pokazali w Polsce to i Polacy przestali im pomagać ... Bójki, pijaństwo, kradzieże, włamania, prostytucja, wymuszenia, włamania - współczuję ludziom ze Śląska ... bo to nie Śląsk a już Ukrostan
0 0
Tej strony medalu już nikt nie zauważa (a raczej nie chce zauważyć), bo przeczyło by to ogólnemu przekazowi utrwalanemu solennie dzień w dzień przez media.
Osobiście dzięki temu konfliktowi miałem okazję oglądać w powiecie i na A4 takie bryki jakie normalnie u nas stoją w salonach bo nikogo normalnie legalnie tu żyjącego na takie nie stać. A ludzie? Cóż, jedni pewnie do rany przyłóż a inni prostaki i degeneraci - jak wszędzie. Zresztą jakie oni mają mieć do nas podejście jak kult bandery i nacjonalizmu dalej ma się tam dobrze?!
0 0
Racja
0 0
Ludzie z UA , czas wracać , gdyż nawet na Wiślanej Trasie Rowerowej co 200 m pozostawione kartki w woreczkach z reklamą tzw. prostytutek o imieniu wschodnim. Dotąd niespotykane zjawisko, odkąd tu zawitały te uciemiężone damy , otrzymujące nasz socjal. Ciągle mało , a do pracy uczciwej z której odprowadza się podatki do Polski to nie łaska ?
0 0
Bardzo dobra decyzja. Pół roku ich niańczymy. Wystarczy. Nie - do widzenia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz