Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W tym tygodniu szykuje się spotkanie w sprawie „Czystego powietrza”. Można zapytać o dofinansowanie

19.09.2022 19:00 | 3 komentarze | 1 589 odsłona | Marek Oratowski
Jeżeli jeszcze nie skorzystaliście z programu „Czyste powietrze", a chcielibyście to zrobić, przyjdźcie na spotkanie informacyjne do Libiąskiego Centrum Kultury.
3
W tym tygodniu szykuje się spotkanie w sprawie „Czystego powietrza”. Można zapytać o dofinansowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie planowane jest w czwartek 22 września o godz. 16. Podczas spotkania w galerii LCK z udziałem przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, omówione zostaną rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie oraz sposób składania wniosków o dofinansowanie i płatność.

Co ważne, od lipca można składać wnioski w programie „Czyste powietrze plus". Jest skierowany do osób z niższym dochodem i przewiduje wypłatę pieniędzy przed rozpoczęciem inwestycji.

500 tys. wniosków przyjęto dotychczas do realizacji w ramach programu "Czyste powietrze", wypłacono 3,5 mld zł bezzwrotnych dotacji na wymianę źródeł ciepła. Poinformował o tym podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Mysłowicach pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste powietrze" i efektywności energetycznej budynków Paweł Mirowski. Ocenił, że tyle wniosków w ciągu czterech lat trwania programu to sukces.

Paweł Mirowski zaznaczył, że umowy z beneficjentami programu zawarto na kwotę prawie 7,4 mld zł, mają oni jednak na zrealizowanie określonych w umowach zadań od 30 do 36 miesięcy. Poinformował też, że udział w programie bierze 83 procent polskich gmin - 2063 na 2477. To za pośrednictwem gmin pieniądze trafiają do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na przeprowadzenie w swoim domu inwestycji przewidzianych w programie.

Budżet zainaugurowanego cztery lata temu rządowego programu "Czyste powietrze" wynosi 103 mld zł.