Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dziewczyny wbiegły w mundurach na 49 piętro Sky Tower Wrocław

05.09.2022 11:00 | 1 komentarz | 2 471 odsłony | Ewa Solak
Druhny OSP Brodła: Izabella Prochal-Kuchcińska i Sylwia Mazgaj wystartowały w Sky Tower Run. Pokonały 1142 schody. To nie pierwszy ich taki wyczyn.
1
Dziewczyny wbiegły w mundurach na 49 piętro Sky Tower Wrocław
Iza Prochal-Kuchcińska i Sylwia Mazgaj przed startem w biegu Sky Tower Run. FOT. Arkadiusz Kuchciński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczyny wystartowały w kategorii „Strażak w mundurze". Obie reprezentowały OSP Brodła. Iza pokonała 49 pięter w czasie 20 minut, a Sylwia 27. Wyścig ukończyło 700 osób.

- Zawsze podobało mi się bieganie po schodach, może dlatego, że mieszkam na 4 piętrze. Kilka lat temu poznałam Sylwię, z którą wzięłyśmy udział w kilku biegach m.in. podczas Turnieju Barbórkowego Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce oraz Sky Tower Run w Warszawie opowiada Iza Prochal-Kuchcińska.

W 2019 roku wbiegła razem z Sylwią na Sky Tower po raz pierwszy. Wówczas dzierżył on miano najwyższego budynku w Polsce. Został już jednak zdetronizowany przez inny budynek w Warszawie, wyższy o 3 piętra Varso Tower.

- Planujemy wyjść także na ten budynek - zapewnia Iza.

Nie kryje, że taki bieg jest naprawdę sporym wysiłkiem. W przypadku strażaków w pełnym umundurowaniu, kluczowa jest umiejętność zarządzania powietrzem, ponieważ to będące w butli starcza na ok. 15 minut wytężonego wysiłku.

- Nam na szczęście nie brakło ani sił, ani powietrza i obie ukończyłyśmy bieg. To co najbardziej cieszy nas w takich imprezach to nie tylko możliwość sprawdzenia siebie, porównania się z najlepszymi, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja. Razem z Sylwią bardzo dziękujemy zarządowi naszej OSP, który umożliwił nam start i wspierał podczas przygotowań - mówi Iza.