Rozwój technologii sprawił, że zamiana wartościowych dokumentów w formie papierowej na formę cyfrową stała się codziennością. Dzięki temu możliwe jest przestawienie się na częściowo lub w pełni na elektroniczny obieg dokumentów, co znacznie podnosi efektywność pracy zespołów i ułatwia skalowanie przedsiębiorstwa. Na czym polega proces digitalizacji dokumentów i czy jest on opłacalny?
Ogólnie rzecz biorąc, digitalizacja to złożone działania mające na celu stworzenie cyfrowej wersji materiałów zapisanych dotychczas na nośnikach fizycznych. Obecnie istnieje wiele wyspecjalizowanych przedsiębiorstw oferujących usługi archiwizacji dokumentów, zapewniających jednocześnie bezpieczeństwo obsługiwanym Klientom.
Swoje zbiory na format cyfrowy chętnie przenoszą różnego rodzaju archiwa, muzea i biblioteki. W tego typu placówkach odbywa się digitalizacja dokumentów archiwalnych, dzieł sztuki, książek, starodruków czy rękopisów. W instytucjach tych często przeprowadzana jest digitalizacja starych, zabytkowych dokumentów. Digitalizacji mogą podlegać nie tylko nośniki papierowe, ale również materiały audio i wideo, które dotychczas przechowywane były na płytach winylowych, kasetach magnetofonowych i jeszcze starszych nośnikach.
Proces digitalizacji dokumentacji firmowej, czyli skanowania firmowego archiwum powinien się odbywać w specjalnie wyznaczonym do tego pomieszczeniu zamykanym na klucz. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za digitalizację będą mogli zadbać o to, aby żaden dokument nie dostał się w niepowołane ręce. Najlepiej, jeśli będą to osoby, które już wcześniej zajmowały się przetwarzaniem tych danych. Wszystkich pracowników biorących udział w procesie digitalizacji należy odpowiednio przeszkolić pod kątem obowiązujących przepisów, dotyczących ochrony danych. Warto jednak zdecydować się na współpracę z specjalnie wyszkoloną w tym kierunku firmą oferującą cyfrową archiwizacje dokumentów.
Równie ważną kwestią, co samo skanowanie jest odpowiednie przechowywanie plików w wersji cyfrowej. Zwykłe umieszczenie ich na dyskach komputerów jest niebezpieczne i nieefektywne. Taki sprzęt może w każdej chwili ulec awarii lub zostać skradziony. Dodatkowo, przy każdej wymianie sprzętu konieczne jest kopiowanie całego cyfrowego archiwum. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na firmowym serwerze, co jest jednak niemałą inwestycją.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
Oto w całej okazałości buta i bucowatość PKW S.A. niszczyć cudze mienie i nie płacić za wyrządzone szkody. Oby do niedzieli, kiedy to Trzaskuś wygra wybory i wtedy z Premierem Tuskiem wyjaśni was i wskaże wam wasze miejsce - na śmietniku historii!
Herr Helmut
22:10, 2025-05-15
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
ZAMKNĄĆ JANINE NATYCHMIAST!
Herr Helmut
22:03, 2025-05-15
Jak długo trzeba czekać na miejsce w PDPS w Płazie
WAŻNE ABY PODOPIECZNI JAK ZWYCZAJ WSZYSCY ZGODNIE GŁOSOWALI NA BATYRA TAK JAK SWEGO CZASU PRZEZ 8 LAT NA MALINIAKA ....BO TYLKO ICH GŁOSAMI UDAŁO MU SIĘ PSIM SMĘDEM ,,PRZEBIĆ'
PODTRZYMAMY TWĄ RĘKE
21:21, 2025-05-15
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
Macie ryle *%#)!& wielkie szczęście że już Ruskie nie stacjonują w Polsce. Bo bym centralnie pojechał i kupił od Ruska Bozooke prosto z wagonu i *%#)!& w powietrze ten wasz *%#)!& szyb. Macie *%#)!& szczęście!!!
Rob
20:34, 2025-05-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz