Ósemka nauczycieli uzyskała awans zawodowy - przelom.pl
Zamknij

Ósemka nauczycieli uzyskała awans zawodowy

18:00, 29.08.2022 Marek Oratowski
Skomentuj Awansowani nauczyciele z samorządowcami i dyrektorami placówek, w których pracują, fot. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie Awansowani nauczyciele z samorządowcami i dyrektorami placówek, w których pracują, fot. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie

Podczas poniedziałkowego spotkania w starostwie nauczyciele ze szkół prowadzonych przez powiat chrzanowski odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Nauczycielom pogratulowali starosta Andrzej Uryga i wicestarosta Bartłomiej Gębala. Nauczycielami mianowanymi zostali: Małgorzata Podgórska, Anna Rejdych oraz Edyta Madejczyk (wszystkie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie), Kinga Kasprzak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie, Jolanta Szczepańska z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chrzanowie i ks. Michał Korbel z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. A także Krzysztof Woźniak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini i Anna Baczkowska-Dobranowska z Zespołu Szkół w Libiążu.

Są cztery nauczycielskie stopnie. To stażysta, nauczyciel kontraktowy, mianowany i dyplomowany.

Staż na nauczyciela mianowanego może rozpocząć osoba, która od dwóch lat jest nauczycielem kontraktowym (lub od roku, jeśli posiada stopień naukowy doktora), a jego długość to 9 miesięcy.

Po tym okresie ocena ma dwa etapy i zostaje przeprowadzona nie tylko w szkole, lecz także przed organem prowadzącym.

Przez pierwsze dwa lat drogi do kolejnego stopnia, nauczyciel musi dokładnie zaplanować to, jak będzie wyglądał jego rozwój zawodowy, jakich metod pracy będzie używał, co chciałby zrobić, aby nauczanie było jak najlepsze.

Następnie nauczyciel kontraktowy oceniany jest przez szkołę, która sprawdza, jak wyglądają jego osiągnięcia w określonym czasie. Następnie rozpoczyna się postępowanie administracyjne, które może zostać otwarte na wniosek nauczyciela, a prowadzi je komisja organizacyjna powołana przez organ prowadzący szkołę.

Jeśli nauczyciel otrzyma pozytywny wynik egzaminu, otrzymuje stopień nauczyciela mianowanego, co wiąże się także ze wzrostem wynagrodzenia.

 

 

(Marek Oratowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

AntoninkaAntoninka

0 0

Jedynym miernikiem skuteczności nauczania są osiągnięcia uczniów we wszelkiego rodzaju konkursach i olimpiadach, a także wyniki egzaminu maturalnego. Wszystko inne jest bez znaczenia przy ocenianiu pedagoga, tak sądzę. 20:33, 29.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karaluchdobryduchkaraluchdobryduch

0 0

A duszpasterz jaką dziedzinę nauki reprezentuje? Trochę dziwnie tam wygląda. O zatrudnieniu katechety decyduje biskup a dyrektor szkoły nie ma wyboru. Ale jak awans i podwyżka uposażenia to do szkoły i starosty a nie biskupa. 21:10, 29.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaro1jaro1

0 0

50%?? Nie dam żadnemu nauczycielowi, oprócz wybitnie nawiedzonych, ponad 50% wpływu sukcesów ucznia w jakichkolwiek osiągnięciach. To są osiągnięcia wybitnie nawiedzonych uczniów - czyli normalnych!!! Obecnie the bille kończą szkoły średnie - ale nie mają średniego wykształcenia!!! Bo chodzą byle chodzić! A skapcaniali nauczyciele nie potrafią uczyć - oprócz wybitnie nawiedzonych. Bo nikomu się nie opłaca państwowa edukacja!! 22:53, 29.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%