Nie masz konta? Zarejestruj się

Ostrężnica

Kamil Knapczyk finiszował w Złotą Godzinę

11.08.2022 13:00 | 0 komentarzy | 4 243 odsłony | Michał Koryczan

900 kilometrów na rowerze w nieco ponad dwie doby, przy zaledwie kilku godzinach snu. Kamil Knapczyk z Ostrężnicy wygrał tegoroczny wyścig w kolarstwie długodystansowym Race Around Poland 2022 z Warszawy do Czorsztyna.

0
Kamil Knapczyk finiszował w Złotą Godzinę
Kamil Knapczyk na mecie Race Around Poland. Fot. Udostępnione przez Kamila Knapczyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Race Around Poland wziął udział po raz drugi. Przed rokiem wystartował na najdłuższym dystansie 3 600 km, czyli dookoła Polski.

W tym roku organizatorzy wprowadzili nowy, krótszy dystans - 900 km. Coś dla osób, które nie mają na tyle odpowiedniej formy albo na tyle czasu, żeby zmierzyć się z większym dystansem.

W przypadku Kamila było to idealne rozwiązanie, bo wyścig na 3 600 km (12 etapów) byłby w jego przypadku niemożliwy, ze względu na kolizję z innymi zaplanowanymi już startami.

- Zakładałem, że przejadę trasę w dwie doby, ale pogoda pokrzyżowała mi plany. W okolicach Hrubieszowa przeszła potężna burza. Jadąc przez las, obok mnie spadały połamane gałęzie drzew. Trochę mi się przejazd przedłużył - mówi Kamil Knapczyk.

Meta usytuowana była w najpiękniejszym miejscu, jakie można sobie wymarzyć, bo nad Jeziorem Czorsztyńskim, z widokiem na Tatry, zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

- Gdy finiszowałem, była akurat fotograficzna Złota Godzina (pora dnia po wschodzie oraz przed zachodem słońca, w której występuje szczególne oświetlenie. Słońce emituje wtedy charakterystyczne światło o złotym odcieniu - dop. red). Można powiedzieć, że zdjęcia same się robiły - opowiada Kamil Knapczyk.

O jego starcie w Race Around Poland oraz planach na najbliższe miesiące przeczytacie w najnowszym, 32. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Czytaj również

Są dodatkowe 83 miliony. Most na Wiśle w Jankowicach ma być przebudowany

Libiąż bez drużyny piłkarskiej. Klub wycofał zespół z rozgrywek

Piłkarski raport transferowy - notowanie trzecie

Kierowali autami po spożyciu alkoholu. Wpadli w ręce policji

Jest nowy prezes spółki Nowe Jaworzno Grupa TAURON

Sobota w Zagórzu i Jankowicach pod znakiem pikników. Z tańcami i meczami