Nie masz konta? Zarejestruj się

Jankowice

Są dodatkowe 83 miliony. Most na Wiśle w Jankowicach ma być przebudowany

10.08.2022 17:00 | 4 komentarze | 4 111 odsłony | Michał Koryczan

Województwo małopolskie dołoży brakujące pieniądze na realizację jedenastu inwestycji, w tym przebudowę mostu w Jankowicach.

4
Są dodatkowe 83 miliony. Most na Wiśle w Jankowicach ma być przebudowany
Most na Wiśle w Jankowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie dwukrotnie ogłaszał przetarg na „Budowę obwodnicy i mostów w ciągach dróg wojewódzkich". Wśród inwestycji znalazł się m.in. na most w Jankowicach, łączący ze sobą dwa powiaty: chrzanowski i oświęcimski.

Pierwszy przetarg został unieważniony. W drugim przypadku złożone zostały trzy oferty, warte przeszło 236 mln zł, prawie 252 mln zł oraz ponad 273 mln zł. Tymczasem ZDW zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 177 mln zł.

Zarządu Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu wkładu własnego na realizację tych inwestycji o blisko 83 mln zł (w ciągu trzech lat). Przypomnijmy, że „Budowa obwodnicy i mostów w ciągach dróg wojewódzkich" ma być dofinansowana z Polskiego Ładu.

Teraz trzeba poczekać na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą. Firma będzie miała na realizację inwestycji 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Obecna konstrukcja mostu na Wiśle w Jankowicach ma zostać całkowicie zdemontowana. W jej miejsce ma powstać zupełnie nowy, większy obiekt o szerokości ponad 12 metrów z jednostronnym chodnikiem oraz ścieżką pieszo-rowerową, łączącą się z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.

Na czas przebudowy mostu wykonana zostanie przeprawa tymczasowa, o łącznej długości około 300 metrów i szerokości około 12 metrów. Zostanie poprowadzony równolegle do przebudowywanego mostu głównego (po jego prawej stronie, patrząc od strony Jankowic), który zostanie wyłączony z ruchu komunikacyjnego.

 

Czytaj również

Libiąż bez drużyny piłkarskiej. Klub wycofał zespół z rozgrywek

Piłkarski raport transferowy - notowanie trzecie

Kierowali autami po spożyciu alkoholu. Wpadli w ręce policji

Jest nowy prezes spółki Nowe Jaworzno Grupa TAURON

Sobota w Zagórzu i Jankowicach pod znakiem pikników. Z tańcami i meczami

W Chrzanowie szykuje się sensacyjna gra rowerowa