Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Oni osładzają nam życie. Pszczelarze mieli swoje święto (ZDJĘCIA, WIDEO)

07.08.2022 20:10 | 1 komentarz | 4 524 odsłony | Marek Oratowski
W malowniczych plenerach skansenu w Wygiełzowie w niedzielę pszczelarze z powiatu chrzanowskiego znów się pokazali. Jak co roku wybrali najlepsze pasieki. A wszyscy goście mogli zakupić produkty pszczele oraz posłuchać prelekcji o ich zaletach.
1
Oni osładzają nam życie. Pszczelarze mieli swoje święto (ZDJĘCIA, WIDEO)
Pszczelarze mający najlepsze pasieki odebrali puchary i nagrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Najlepszą pasieką w tym roku została wybrana ta prowadzona przez Stanisława Wójcika z Czernichowa. Jest członkiem Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy Nektar z siedzibą w Porębie Żegoty (gmina Alwernia). Od 12 lat hoduje pszczoły. Ma 26 uli. Drugie miejsce przypadło pochodzącemu z Lgoty Ryszardowi Lasoniowi z koła w Trzebini, prekursorowi apiterapii w naszym regionie. Trzecią lokatę zajął Jarosław Uzar z Chrzanowa. Puchary i nagrody wręczył im starosta Andrzej Uryga.

Impreza była okazją do podziękowania samorządowcom z powiatu i gmin oraz urzędnikom, instytucjom i osobom wspierającym pszczelarzy. Także finansowo.

- W powiecie mamy około 260 pszczelarzy. W tym gronie są także panie. Największe koło działa w Trzebini, bo liczy aż 113 osób. Mimo problemów, jak chemizacja rolnictwa i choroby pszczół, nie poddajemy się. Pomagają nam samorządy - powiedział nam przewodniczący Powiatowej Rady Bartniczej Jacek Chrząścik.

Obejrzyjcie zdjęcia i wideo z imprezy.