8 bramek w próbie generalnej MKS Trzebinia. Nowi piłkarze już strzelają

03.08.2022 20:16 | 5 komentarzy | 4 502 odsłony | Michał Koryczan

Zawodnicy trzebińskiego MKS zremisowali na wyjeździe z Unią Kosztowy w swoim ostatnim letnim sparingu.

5
Michał Kowalik zdobył jedną z bramek dla MKS w sparingu z Unią Kosztowy

Sparingi

Unia Kosztowy - MKS Trzebinia 4-4 (1-2)

1-0 Alessandro Ferreri (10), 1-1 Jan Koźlik (19), 1-2 Łukasz Skrzypek (37), 1-3 Karol Kusiak (50), 1-4 Michał Kowalik (55), 2-4 Maciej Wolny (58), 3-4 Maciej Wolny (70), 4-4 Rafał Ściążko (73)

MKS: Wróbel - Sieczko, Radwański, Martyniak, Gałka, Olek, Koźlik, Grzyb, Ł. Skrzypek, Sz. Kurek, J. Pająk oraz Gielarowski, Sochacki, Korcz, Baran, Zybiński, Kamionka, Kusiak, Arfa, Kowalik

Pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 10. minucie wyszli na prowadzenie po tym, jak pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Alessandro Ferreri.

Do wyrównania doprowadził w 28. minucie efektownym strzałem z dystansu Jan Koźlik, pozyskany z Bruk-Bet Termaliki II Nieciecza.

W 37. minucie drugiego gola dla trzebińskiego zespołu zdobył kolejny z nowych graczy - Łukasz Skrzypek (ostatnio Hutnik Kraków). Wykorzystał on jedenastkę podyktowaną za faul na Szymonie Kurku.

W ciągu dziesięciu minut drugiej odsłony MKS zdobył kolejne dwa gole. Najpierw golkipera Unii pokonał Karol Kusiak (pozyskany z Glinika Gorlice), a następnie Michał Kowalik, który przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam.

Trzebinianie nie zdołali utrzymać wysokiego prowadzenia. Zawodnicy Unii odrobili trzybramkową stratę i mecz zakończył się remisem 4-4.

Nagranie ze spotkania kontrolnego Unia Kosztowy - MKS Trzebinia możecie obejrzeć poniżej.

- Biorąc pod uwagę to, że kadra ukształtowała się dosłownie w ciągu ostatniego tygodnia, zaprezentowaliśmy się bardzo pozytywnie na tle dobrej drużyny. Jakby nie patrzeć, to w podstawowym składzie zagrało pięciu zawodników z kadry z ubiegłego sezonu. Wkomponowanie sześciu nowych graczy jest sztuką. Troszkę szkoda, że nie udało się wygrać tego meczu. Po dokonanych zmianach w nasze poczynania wkradło się trochę bałaganu. Poza tym mocno trenowaliśmy wczoraj, więc zawodnicy mieli prawo być zmęczeni. Gdyby w piłce nie popełniało się błędów, byłoby się mistrzem świata - mówi Wojciech Skrzypek, trener MKS Trzebinia.

Środowe spotkanie ze śląskim czwartoligowcem było dla „żółto-czarnych" ostatnią grą kontrolną przed meczami o stawkę.

W środę, 10 sierpnia o godz. 18, trzebiński zespół zmierzy się na wyjeździe z MKS Libiąż w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.

W sobotę, 13 sierpnia o godz 11 natomiast podejmie na swoim stadionie na inaugurację rozgrywek ligowych KS Chełmek.