Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak bezpiecznie zamówić olej opałowy?

28.07.2022 06:40 | 0 komentarzy | 2 156 odsłony | red

Materiał promocyjny

Dostępny na rynku olej opałowy, to materiał grzewczy, który powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej. Pomimo iż bardzo często porównywany jest z olejem napędowym, to jednak posiada on inne zastosowanie. Wykorzystywany jest bowiem w celach grzewczych, zyskując przy tym coraz większą liczbę zwolenników. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i jak bezpiecznie zamówić olej opałowy?
0
Jak bezpiecznie zamówić olej opałowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Jak zamówić olej opałowy – wybór odpowiedniego rodzaju surowca

Chcąc dowiedzieć się, jak zamówić olej opałowy, warto na samym początku przyjrzeć się jego charakterystyce. Produkt bardzo często wykorzystywany jest jako środek do ogrzewania instalacji w piecach przemysłowych. Stosuje się go również do celów produkcyjnych i technologicznych. Jednak coraz częściej używany jest także jako materiał grzewczy w domach jednorodzinnych. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wariantów oleju opałowego:

  • lekki olej opałowy,
  • średni olej opałowy,
  • ciężki olej opałowy.

 

Wyżej wymienione rodzaje oleju opałowego posiadają odmienne zastosowanie. Dzieje się to głównie ze względu na zawartość poszczególnych składników mineralnych, które sprawiają, że mogą one wytworzyć określoną ilość ciepła. Z tego powodu chcąc zamówić olej opałowy, przede wszystkim należy uwzględnić jego rodzaj.

Olej opałowy ze względu na zastosowanie

Olej opałowy lekki jest najczęściej stosowany do ogrzewania domów jednorodzinnych, a także niewielkich budynków użyteczności publicznej. Znajduje on także zastosowanie w budynkach komunalnych o niewielkiej kubaturze. Ten rodzaj materiału grzewczego posiada kilka istotnych zalet:

  • wysoka temperatura zapłonu (co najmniej 55°C),
  • zwiększone bezpieczeństwo użytkowania,
  • obniżona zawartość siarki,
  • bezpieczny dla środowiska,
  • dobre przystosowanie do bezobsługowych instalacji grzewczych.

 

Olej opałowy średni i ciężki stanowi doskonałą alternatywę, która sprawdzi się w zastosowaniu przemysłowym. Najczęściej wykorzystywany jest w zakładach produkcyjnych i przetwórczych, elektrociepłowniach oraz w przemyśle ogrodniczym.

Jak zamówić olej opałowy od wiarygodnego dystrybutora?

Zastanawiając się, jak bezpiecznie zamówić olej opałowy, oprócz weryfikacji parametrów, warto zdecydować się na produkt od sprawdzonej marki. Aby uniknąć ryzyka zakupu wadliwego oleju, niezgodnego z obowiązującymi standardami, należy korzystać wyłącznie z usług zweryfikowanego i doświadczonego dostawcy oleju opałowego.

 

Ekoterm jest przykładem firmy, która od lat zaopatruje w ten surowiec zarówno domy prywatne, gospodarstwa rolne, jak i duże przedsiębiorstwa. Olej opałowy produkowany jest przez Spółkę ORLEN Paliwa od 1992 r, łącząc w sobie najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo użytkowania.

 

Zamawianie oleju opałowego z niepewnego źródła, może skutkować zakupem nieoczyszczonego surowca – tzn. z dużą zawartością siarki. Wadliwy produkt często powoduje liczne awarie instalacji grzewczej, pogorszenie jakości spalania, a nawet zwiększenie kosztów eksploatacyjnych całego systemu grzewczego.

Jak bezpiecznie zamówić olej opałowy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak widać, aby olej opałowy spełniał należne mu zadanie, musi charakteryzować się najwyższą jakością. Odpowiedni produkt jest gwarancją wysokiej wartości energetycznej oraz długoletniej sprawności kotła grzewczego. Ponadto, chcąc okazyjne zamówić olej opałowy, istotna jest także konkurencyjna cena oraz dodatkowe usługi oferowane przez dystrybutorów. Mowa tutaj o szybkiej dostawie paliwa pod wskazany adres – zarówno w przypadku dużych, jak i małych zamówień. W tym celu warto dokładnie zapoznać się z ofertami firm oferujących sprzedaż oleju opałowego i wybrać tę, która będzie charakteryzować się sprawną obsługą oraz odpowiednim stosunkiem jakości do ceny.

Jak zamówić olej opałowy – stacjonarnie i przez Internet

W świetle obowiązujących przepisów, aby móc zamówić olej opałowy, należy dokonać rejestracyjnego zgłoszenia do urzędu skarbowego na formularzu AKC-RU. To pozwala na uzyskanie statusu tzw. zużywającego podmiotu olejowego (ZPO) i legalne zamawianie surowca.

 

Po dokonaniu niezbędnych formalności, zamówienie oleju opałowego można wykonać za pomocą dwóch metod:

 

  1. Stacjonarnie – odbywa za pośrednictwem punktów zajmujących się dystrybucją paliw. Poboru paliwa ze stacji benzynowych można dokonać samodzielnie, z wykorzystaniem własnego środka transportu. Inną możliwością jest bezpośredni kontakt z dostawcami, którzy dostarczą odpowiednią ilość paliwa pod wskazany adres.
  2. Internetowo – decydując się na tę formę zakupu, warto wybrać produkt oferowany przez sprawdzonego dystrybutora i upewnić się, że olej spełnia wszystkie obowiązujące normy oraz posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

 

Procedura zakupu oleju opałowego Ekoterm przez Internet jest bardzo prosta. Wystarczy wpisać do właściwego okienka nazwę powiatu w zakładce https://ekoterm.pl/kup-olej. Kolejnym krokiem jest wybór z listy dystrybutorów konkretnego dostawcy. Wówczas pozostaje już tylko skontaktować się z nim telefonicznie i umówić na dostawę oleju opałowego pod wskazany adres. Dystrybucja oleju opałowego Ekoterm realizowana jest na terenie całego kraju.

Materiał promocyjny