Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przełom poleca do przeczytania: Ogar piekielny ściga mnie. Zamach na Martina Luthera Kinga i wielka obława na jego zabójcę

23.07.2022 10:00 | 0 komentarzy | 2 554 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Niby znamy historię. Niby wiemy kto ginie, a kto strzela, ale... dzieło Hamptona Sidesa, choć to na wskroś literatura faktu, czyta się jak pasjonujący thriller.
0
Przełom poleca do przeczytania: Ogar piekielny ściga mnie. Zamach na Martina Luthera Kinga i wielka obława na jego zabójcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z jednej strony poznajemy Jamesa Earla Raya; jego sposób na życie, zainteresowania...

Przy okazji nietrudno dostrzec, jaki wpływ na zachowanie niektórych ludzi mają słowa wygadywane przez polityków; jak z pozoru niegroźne (przecież nigdy nie namawiał do strzelania) mogą oddziaływać na fanatycznego wyborcę.

Z drugiej strony podążamy za Martinem Lutherem Kingiem. Obserwujemy pastora nie tylko jako ikonę, ale i poznajemy jego słabości.

"Ogar piekielny ściga mnie..." to nie tylko doskonały obraz dwóch zupełnie różnych postaci i zbiór faktów na temat jednego z najgłośniejszych zamachów w USA oraz poszukiwań sprawcy.

Książka pozwala bowiem, jak niewiele trzeba, by słowo przerodziło się w żądzę krwi, a ileż słów trzeba wypowiedzieć, by przekonać do pokojowej walki.