Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Powstanie nowe ujęcie wody w Czyżówce. Związek gospodarki komunalnej podpisał umowę

13.07.2022 09:23 | 0 komentarzy | 5 062 odsłon | Agnieszka Filipowicz
We wrześniu 2023 roku zostanie oddane do użytku nowe ujęcie wody głębinowej w Czyżówce. Inwestycja będzie kosztować blisko 4,2 mln zł, w tym 2,85 mln zł zostanie sfinansowane z Polskiego Ładu.
0
Powstanie nowe ujęcie wody w Czyżówce. Związek gospodarki komunalnej podpisał umowę
Umowę z wykonawcą podpisano 12 lipca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie podpisał umowę z wykonawcą - firma Miko-Tech sp. z o. o. z Łazisk Górnych. Nadzór nad inwestycją sprawują Wodociągi Chrzanowskie.

W ramach przedsięwzięcia powstanie infrastruktura ujęcia wody głębinowej w Czyżówce wraz z pompownią wody, zbiornikami wody czystej, infrastrukturą towarzyszącą i siecią wodociągową.
- Budowa nowego ujęcia głębinowego to pierwsza od ponad 30 lat tego typu inwestycja. Jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Dodaje, że po zakończeniu inwestycji, co ma nastąpić za 13 miesięcy, początkowo z ujęcia wody będzie pobierane 80 kubików wody dziennie, a docelowo - nawet 800 kubików na dobę.