Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Drugie podejście do mostu na Wiśle w Jankowicach

01.07.2022 18:00 | 0 komentarzy | 4 833 odsłony | Michał Koryczan

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił ponowny przetarg obejmujący przebudowę mostu na Wiśle w Jankowicach. Do kiedy mają być składane oferty?

0
Drugie podejście do mostu na Wiśle w Jankowicach
Most na Wiśle w Jankowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowcy od ponad dwóch lat muszą się liczyć z utrudnieniami wynikającymi ze zwężenia szosy w kilku miejscach z powodu uszkodzeń nawierzchni przeprawy.

Coraz gorszy stan obiektu sprawił, że ZDW w Krakowie zdecydował o przebudowie głównego mostu nad Wisłą w Jankowicach, łączącego ze sobą dwa powiaty: chrzanowski i oświęcimski. Jest on częścią drogi wojewódzkiej 781.

Obecna konstrukcja ma zostać całkowicie zdemontowana. W jej miejsce powstanie zupełnie nowy, większy obiekt o szerokości ponad 12 metrów z jednostronnym chodnikiem oraz ścieżką pieszo-rowerową, łączącą się z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.

Kilka miesięcy temu ZDW w Krakowie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy i mostów w ciągach dróg wojewódzkich. W smie obejmującego 10 zadań, w tym przebudowę mostu w Jankowicach.

W przetargu złożone zostały trzy oferty. Najtańsza za prawie 240 mln zł, a najdroższa za blisko 320 mln zł. Tymczasem ZDW zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 177 mln zł. Przetarg został unieważniony, bo ZDW nie jest w stanie dołożyć tylu pieniędzy.

Drugi przetarg został ogłoszony w ubiegłym tygodniu. Oferty można składać do 22 lipca.

- Od dnia zawarcia umowy z wykonawcą, będzie on miał 28 miesięcy na realizację inwestycji. Tak naprawdę dopiero w momencie rozstrzygnięcia przetargu będziemy mogli powiedzieć, czy terminy prac przesuną się - informuje Agnieszka Ćwiertniewicz z ZDW w Krakowie.

Zgodnie z planem, most tymczasowy dla objazdu miał być gotowy do końca tego roku. Rozpoczęcie modernizacji głównego mostu na Wiśle przewidziane było na pierwszy kwartał 2023 r., a zakończenie prac planowane na koniec 2024 r.


Czytaj również:

Zmiana trenera w Fabloku Chrzanów

Trzebińska w Chrzanowie znów jest przejezdna (WIDEO, ZDJĘCIA)

Marcin Wasilewski, Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki mają zagrać w Woli Filipowskiej

Kolarze przejechali przez powiat chrzanowski

Droga otwarta, autobusy znów zatrzymają się na tym przystanku

Trener MKS Trzebinia zdecydował o swojej przyszłości