Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Znów wszystko gra. HIDI i raper ALBANO wystąpią na Letniej Scenie Kulturalnej w Chrzanowie

01.07.2022 14:00 | 2 komentarze | 1 607 odsłona | Agnieszka Filipowicz

Gratka dla miłośników rapu - 2 lipca na pasażu za MOKSiR pojawią się: HIDI - prekursor hip-hopu na ziemi chrzanowskiej oraz ALBANO - chrzanowski raper i beatboxer.

2
Znów wszystko gra. HIDI i raper ALBANO wystąpią na Letniej Scenie Kulturalnej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

HIDI swe pierwsze nagrania tworzył w 1991 roku, a od 1993 regularnie grał w różnych składach. Najpierw Delirium Tremens, potem Śfider Anyy (Sony Music Polska), Podziemie BMS, DJ TerazPolska (Sony Music Polska), Full Contact, Projekt Skandal (Agora Digital Music) oraz solowo jako HIDI. W czasie przygody z muzyką zainteresował się produkcją filmową, która wkrótce stała się jego głównym zajęciem. Wyreżyserował ponad 50 teledysków, ma też na koncie montaż ponad 1000 reklam, kilku filmów dokumentalnych, programów TV, koncertów i wiele innych, był np. supervisorem od efektów specjalnych w filmie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego. Nadal pracuje jako reżyser, a muzykę traktuje jako hobby.

ALBANO to chrzanowski raper i beatboxer, członek zespołu "Właśnie nie wiem". Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2014 r. Obraca się głównie w oldschoolowych klimatach. W swoich tekstach stawia na prostotę oraz łatwy w odbiorze przekaz. W 2022 roku wydał EP-kę „Rapidalnie" zawiera 7 utworów w całości zrealizowanych w Alias Studio. Materiał z tejże płyty usłyszymy podczas sobotniego koncertu.

Koncert na pasażu za chrzanowskim MOKSiR-em rozpocznie się o godzinie 19:00. W razie złej pogody odbędzie się w klubie Stara Kotłownia.

Polecamy!