Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Zwalczanie kun i łasic Radom – sposób na nieproszonych gości

29.06.2022 01:06 | 0 komentarzy | 633 odsłony | red

Materiał promocyjny

Kuny i łasice to bardzo sympatyczne zwierzęta. Jednak w gospodarstwach potrafią dokonać wielu szkód. Skuteczne odstraszanie kun i ich odławianie to profesjonalna usługa, dzięki której hodowlane zwierzęta w naszym gospodarstwie będą bezpieczne.
0
Zwalczanie kun i łasic Radom – sposób na nieproszonych gości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kuna domowa i kuna leśna to dwa popularne gatunki tych zwierząt. Pochodzą one z rodziny łasicowatych. A  wszystkie łasicowate to zwierzęta pełne uroku, ale potrafiące też wyrządzić w gospodarstwie wiele szkód (o tym więcej w dalszej części tekstu). Kuny i łasice zasiedlają budynki gospodarskie, a także strychy, poddasza. Nieobce są im też tereny zakładów przetwórstwa spożywczego czy też fermy hodowlane. Słowem: kuny i łasicowate są wszędzie tam, gdzie mogą liczyć na smaczne menu, choć nie tylko. Zwalczanie kun humanitarnymi metodami pozwoli na skuteczne pozbycie się tych stworzeń z naszego najbliższego otoczenia, zanim zdążą wyrządzić poważne szkody.

Dlaczego należy się pozbyć kuny?

Należy zwalczać kuny przede wszystkim z tego powodu, by ochronić nasze zwierzęta domowe i hodowlane. Łasice i kuny zagryzają mniejsze zwierzęta, np. kury, a także wyjadają ich jaja. Jednak można tylko pomarzyć o złapaniu łasicowatych na własną rękę, a to dlatego, że są one zwierzętami zwinnymi i szybkimi. Odławianie kun jest jeszcze konieczne z innego powodu. Często na strychach (tam często wiją gniazdo dla swoich młodych) niszczą izolację kabli elektrycznych. Mogą też spowodować znaczne szkody, przegryzając kable w aucie. Dlatego też, gdy mamy w gospodarstwie domowym takiego gościa, warto skorzystać z profesjonalnych usług odławiania i odstraszania tych zwierząt. Istotne jest też to, iż są to metody humanitarne. O tym w dalszej części tekstu.

Profesjonalne odławianie kun – metody

Zwalczanie kun to albo ich odławianie, albo odstraszanie. W tym pierwszym przypadku po złapaniu zwierząt są one wywożone do miejsc, gdzie nie stanowią zagrożenia. Druga metoda polega na tym, że stosuje się opryski terenu feromonem skutecznie odstraszającym te zwierzęta. Rozpylona mgła na długi czas zostanie w naszym obejściu. Poskutkuje to tym, że będzie ono dla kun i łasicowatych nieatrakcyjne. I w związku z tym będą nasze domostwo omijać szerokim łukiem. Nie przyjdzie im też do głowy zakładanie rodziny np. na naszym strychu.

Zwalczanie kun i łasic Radom to profesjonalne usługi z poszanowaniem przepisów prawa i humanitarnego podejścia. Jednocześnie pozbywanie się łasicowatych metodą fizyczną oraz opryskową to sposoby skuteczne, a więc opłacalne także z finansowego punktu widzenia.

 

Materiał promocyjny