Lekkoatleci z Trzebini poprawili w Krakowie rekordy życiowe

27.06.2022 17:57 | 0 komentarzy | 3 060 odsłony | Michał Koryczan

Mateusz Juszczak, zawodnik Victorii Trzebinia zwyciężył w konkursie skoku wzwyż podczas Lekkoatletycznego Mityngu Charytatywnego Cracovii.

0
na najwyższym stopniu podium Mateusz Juszczak. Fot. Ewa Sierka

W rozegranych w Krakowie zawodach wystartowało czterech przedstawicieli Victorii Trzebinia.

Mateusz Juszczak okazał się najlepszy w konkursie skoku wzwyż. Już w pierwszej swojej próbie pokonał dwa metry, ustanawiając nowy rekord życiowy.

Martyna Śledzińska z wynikiem 30,04 metrów zajęła trzecie miejsce w rzucie dyskiem. Z kolei Paulina Westenholc zajęła piąte miejsce (na 48 startujących) w biegu na 100 metrów. Dystans ten pokonała w czasie 12,74 s.

Ta sama zawodniczka wystartowała także w biegu na 300 metrów, osiągając w nim trzeci rezultat. Paulina Westenholc ustanowiła rekord życiowy z czasem 43,79 s. Ten wynik daje jej III klasę sportową PZLA.

Czytaj również:

Poznaliśmy finalistów turnieju o Puchar Burmistrza Krzeszowic

Uczniowie LO w Trzebini najlepsi w Małopolsce w zawodach „Sprawni jak żołnierze 2022"