Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej A.D. 2022

24.06.2022 23:00 | 21 komentarzy | 14 495 odsłon | Alicja Molenda
34 proboszczów i księży emerytów oraz blisko 70 wikariuszy zmieni w te wakacje miejsca pracy i pobytu.  Jak co roku o tej porze, abp Marek Jędraszewski wręczył dekrety kierujące kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do nowych zadań.
21
Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej A.D. 2022
Fot. Istvan Kiś pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Arcybiskup wyjaśnił, że wręczenie nominacji na nowe placówki jest finałem wielu tygodni jego osobistych rozmów z kapłanami. - W zdecydowanej większości były to dla mnie rozmowy budujące - zwłaszcza wtedy, gdy słyszałem: „ślubowałem posłuszeństwo biskupowi" - powiedział.

Zwrócił uwagę na kryzys rodziny i podkreślił, że wszelkie plany i prace duszpasterskie muszą wracać do fundamentu, jakim jest rodzina.

- Możemy i mamy pewne prawo narzekać, a na pewno niepokoić się o to, jak dalej będzie rozwijała się wiara w naszej ojczyźnie. Dlatego z wielką uwagą wpatrujemy się w to, ilu w tym roku młodych mężczyzn zgłosi się do naszego seminarium - mówił abp Marek Jędraszewski. Wskazał potrzebę przygotowania do pracy  katechetów świeckich. - Musimy przecież przekazywać wiarę dzieciom i młodzieży - podkreślał arcybiskup.

Zmian personalnych w Archidiecezji Krakowskiej jest wiele. Podajemy te, które dotyczą ksieży i parafii powiatu chrzanowskiego i gminy Krzeszowice i Chełmek:

1. Proboszczowie emeryci i ich następcy oraz pozostali

Ks. Zdzisław Zięba - zwolniony z obowiązków administratora parafii pw. św. Marii Magdaleny w Zalasie i mianowany na urząd proboszcza tamże.

Ks. Jan Bierowiec - zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku oraz z zadań moderatora rejonowego Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w rejonie VIII-Chrzanów i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju.

Ks. Andrzej Szczotka - przyjęcie zrzeczenie się urzędu proboszcza parafii pw. św. Marcina w Krzeszowicach i zgoda na zamieszkanie tamże oraz powiadomienie o zakończeniu kadencji urzędu dziekana dekanatu Krzeszowice.

Ks. Bogdan Sarniak - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika w Krakowie-Złocieniu i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Marcina w Krzeszowicach.

Ks. Mirosław Kubek - zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Jordanowie i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kwaczale.

 

2. Księża wikariusze

Ks. Robert Młynarczyk - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Barbary w Libiążu oraz z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Libiąż i mianowany na urząd prefekta oraz prokuratora (ekonoma) Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Adam Aleksandrowicz - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Zagórzu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni.

Ks. Piotr Cempel - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Chrzanowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętych Wojciecha i Jerzego w Zatorze.

Ks. Piotr Derendal - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu oraz z zadań moderatora rejonowego Ruchu Światło-Życie rejonu IV Chrzanowskiego i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Pocieszenia w Budzowie.

Ks. Paweł Gędźba - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Liszkach i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Chrzanowie.

Ks. Mariusz Grzechynka - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Chrzanowie.

Ks. Łukasz Jachymiak - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marcina w Krzeszowicach oraz z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Krzeszowice i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

Ks. Karol Kolczak - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach oraz z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Mogilany i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Barbary w Libiążu.

Ks. Sławomir Łacny - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wojciecha i MB Bolesnej w Modlnicy i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

Ks. Robert Majka - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Chrzanowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Łagiewnikach.

Ks. Artur Noworyta - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Krakowie-os. ks. Siemaszki i mianowany wikariuszem w parafii pw. Narodzenia NMP w Płokach.

Ks. Michał Woźniak - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Wojciech Wylegała - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Ks. Grzegorz Zastawny - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Pcimiu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

 

3. Praktyka duszpasterska Księży Diakonów

Dk. Piotr Leśniak - skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.