Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zobaczcie projekt ekodzielnicy Chrzanowa w centrum miasta (ZDJĘCIA)

24.06.2022 19:00 | 9 komentarzy | 4 912 odsłony | Natalia Feluś

Projekt obejmuje obszar ponad 5 ha terenu w ścisłym centrum Chrzanowa, pomiędzy ulicami Kusocińskiego i Krakowską. Obejrzyjcie, jak ma się zmienić Plac 1000-Lecia i okolica.

9
Zobaczcie projekt ekodzielnicy Chrzanowa w centrum miasta (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje gmina, ma powstać nowy dworzec autobusowy z przestrzenią coworkingową i klubem seniora na górze, 200 nowych mieszkań z garażem podziemnym, nowoczesna hala targowa z miejską szklarnią na piętrze, nowe sale kinowe MOKSiR, przestrzenie biurowe przy Placu 1000-lecia, zielone podwórka i kilkaset nowych drzew.

Miasto zmienia się dla mieszkańców

- Przestrzenie są zaprojektowane w sposób elastyczny, będzie można je dostosować do zmieniających się potrzeb w przyszłości. Przestrzeń do spotkań i coworkingu dla mieszkańców odpowiada na istniejące zapotrzebowanie ze strony osób starszych, rodzin i osób z niepełnosprawnościami - czytamy w opisie projeku.

Prace nad projektem trwały kilka miesięcy. Projekt powstał w ramach usług doradczych, na które gmina pozyskała 100% finansowania z European Investment Bank w ramach InvestEU Advisory Hub. Wykonawcą prac była firma Ernst & Young. Autorką koncepcji architektoniczno-urbanistycznej jest architektka Aleksandra Wasilkowska.

Jak Wam się podoba?