Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Nad Balatonem w Trzebini wojewoda i prezes WOPR ostrzegali przed alkoholem (WIDEO, ZDJĘCIA)

23.06.2022 13:30 | 5 komentarzy | 3 519 odsłony | Michał Koryczan

Trzebiński ośrodek rekreacyjny był miejscem czwartkowego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem były działania służb związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

5
Nad Balatonem w Trzebini wojewoda i prezes WOPR ostrzegali przed alkoholem (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W czwartkowe przedpołudnie nad trzebińskim Balatonem pojawił się m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz przedstawiciele straży pożarnej, policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Małopolskiego Kuratorium Oświaty czy Inspektoratu Transportu Drogowego.

- Jutro zabrzmi ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022. Wielu uczniów rozpocznie wakacje. Dla nich okres wypoczynku, a dla wszystkich służb czas trudnej i żmudnej pracy. Dzisiaj omówiliśmy wszelkie zadania, które przed nimi postawiliśmy. Wakacje to okres utonięć. Stąd gorący apel do rodziców, aby będąc z dziećmi nad wodą nie zapominali o swoich pociechach. W tym roku mamy już kilka przypadków utonięć. W momencie odpoczynku nad pojawia się alkohol, który jest wielkim niebezpieczeństwem zarówno dla najmłodszych, jak i osób starszych. Stąd mój apel o odpowiedzialność, Aby rodzice i dzieci dbały o swoje bezpieczeństwo, ale i zwracali uwagę osobom spożywającym alkohol, aby nie wchodziły do wody, bo tak nie wolno - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uczestnicy posiedzenia mieli okazję zobaczyć pokaz ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodnego przygotowanych przez WOPR.

- Jesteśmy przed otwarciem sezonu wakacyjnego. Wiemy, że w tym czasie najwięcej wypadków zdarza się na akwenach. W związku z tym razem z innymi służbami staramy się, aby to bezpieczeństwo wszystkim zapewnić. Zapraszamy wszystkich do wypoczynku, ale bardzo prosimy o rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadku jest alkohol. Nikt, kto go spożywa nie jest w wodzie bezpieczny - mówi Jarosław Broczkowski, prezes Miejskiego WOPR w Chrzanowie.


Czytaj również:

Zbliżają się wakacje, pojedzie mniej autobusów ZKKM Chrzanów

Piłkarze walczą o Puchar Burmistrza Krzeszowic

Dzień Ojca po piłkarsku, czyli tata i syn w jednej drużynie

Trener może odejść z MKS Trzebinia

Wykopy pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie. Powstaje nowa jezdnia (WIDEO)

Niepewna przyszłość MKS Trzebinia. Możliwa likwidacja klubu