Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Niepewna przyszłość MKS Trzebinia. Możliwa likwidacja klubu

20.06.2022 21:54 | 5 komentarzy | 4 608 odsłony | Michał Koryczan

Podczas poniedziałkowego walnego zebrania nie udało się wybrać nowego zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia. Co teraz?

5
Niepewna przyszłość MKS Trzebinia. Możliwa likwidacja klubu
Zarząd MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłaszanie osób do zarządu MKS na kolejną kadencję zaczęło się i skończyło w momencie wysunięcia kandydatury Jacka Pająka, czyli dotychczasowego prezesa klubu.

- Jest mi niezmiernie przykro, ale muszę odmówić. Są granice, których nie powinno się przekraczać. Miałem jeszcze złudzenie, ale dzisiejsza nieobecność przede wszystkim radnych naszego miasta, uświadomiła mi, że naprawdę niewielu osobom zależy na utrzymaniu tutaj futbolu na dobrym poziomie - mówi Jacek Pająk.

Na walnym sprawozdawczo-wyborcze zebraniu członków klubu pojawił się burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk oraz jego dwaj zastępcy: Mirosław Cholewa i Tomasz Żołądź. Spośród 50 członków MKS uprawnionych do głosowania przyszło tylko 15.

Działacze zdecydowali na razie, że zebranie będzie kontynuowane w poniedziałek, 4 lipca, od godz. 17.00. Do tego czasu na czele klubu stoi dotychczasowy zarząd.

- Dwa tygodnie to rozsądny czas, żeby każdy sobie przemyślał, jak ma to funkcjonować i postarał wypracować jakieś rozwiązanie. Jaka jest alternatywa? Jeśli nie wybierzemy nowego zarządu, to podejmujemy uchwałę o likwidacji stowarzyszenia, bo bez zarządu nie może ono funkcjonować - mówi Rafał Wentrys, wiceprezes MKS Trzebinia.


Czytaj również:

Są problemy z przebudową mostu na Wiśle w Jankowicach

W Czułej Stodole można było popracować i poleniuchować (WIDEO, ZDJĘCIA)

W gminie Babice działają już trzy koła chrzanowskiego oddziału PTT

W poniedziałek w Chrzanowie zawyją syreny alarmowe

Sala gimnastyczna powstaje na starych murach (ZDJĘCIA)

Dzięki tym połączeniom ludzie mają dojechać do pracy, szkół czy kościołów