Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pożegnanie z „Trójką". Zobaczcie uczniów, nauczycieli, rodziców (ZDJĘCIA, WIDEO)

22.06.2022 20:45 | 5 komentarzy | 4 356 odsłony | Łukasz Dulowski
Chyba każdy coś dostał podczas środowego pożegnania klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie.
5
Pożegnanie z „Trójką". Zobaczcie uczniów, nauczycieli, rodziców (ZDJĘCIA, WIDEO)
Pożegnanie klas ósmych w SP 3 w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Impreza rozpoczęła się od wykonania piosenki „Dumka na dwa serca" z filmu „Ogniem i mieczem", czyli już na wstępie pojawił się akcent związany z Ukrainą.

- Obserwowaliśmy wydarzenia, które jeszcze niedawno wydawały nam się abstrakcyjne. Nagle zostaliśmy uwięzieni na tydzień, dwa miesiące, dwa lata. Uczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości - mówili uczniowie o pandemii koronawirusa. - I kiedy wydawało się, że świat wraca na właściwe tory, pojawiło się zło. „Kamienie na szaniec" stały się tak bliskie, tak prawdziwe, tak realne - podkreślali, myśląc o wojnie w Ukrainie.

- Przed kilkoma laty przekroczyliście po raz pierwszy progi tej szkoły - zwróciła się do uczniów dyrektorka Elżbieta Urbańska. - Nie spodziewaliśmy się, że nadejdą trudne chwile. Za nami czas pandemii, podczas której szkoła zmieniła się. Tym bardziej cieszymy się, że po dwóch latach przerwy można powrócić do normalnego funkcjonowania szkoły. Jednak w ostatnim czasie nasze poczucie bezpieczeństwa zostało mocno osłabione wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. W szkole pojawili się nowi uczniowie z Ukrainy, którzy wraz z rodzinami znaleźli w naszym kraju schronienie przed okrucieństwem wojny - kontynuowała, dziękując za wsparcie i zrozumienie.

Podczas uroczystości pożegnania klas ósmych chyba każdy coś dostał: uzdolnienie uczniowie - dyplomy i nagrody, nauczyciele i rodzice - kwiaty i podziękowania.

Szkoda, że nie było nikogo z przedstawicieli władz samorządowych, bo impreza w „Trójce" zasługiwała na uwagę.