Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przedsiębiorcy mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie oświadczenia w sprawie odbioru odpadów

25.05.2022 20:00 | 0 komentarzy | 2 488 odsłony | Marek Oratowski
Właściciele firm działających w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu do 31 mają muszą zgłosić, że chcą dalej zlecać odbiór odpadów komunalnych operatorowi, z którym mają podpisaną umowę. Jeśli tego nie zrobią, od 1 stycznia 2023 roku z automatu zostaną włączeni do systemu śmieciowego, którym zawiaduje Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.
0
Przedsiębiorcy mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie oświadczenia w sprawie odbioru odpadów
Do tego kontenera ustawionego przez spółdzielnię mieszkaniową wyrzucają odpady przedsiębiorcy z pawilonów przy ulicy Mieszka I w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do poniedziałku do ZMGK wpłynęło dwieście oświadczeń na około 1500 firm i instytucji funkcjonujących na obszarze działania związku.

- Zakładam, że będzie ich najwięcej pod koniec maja. Do oświadczenia, które można dostarczyć do Związku albo przez e-PUAP, należy dołączyć kserokopię umowy z operatorem zapewniającą możliwość odbioru wszystkich pięciu frakcji odpadów. Jeśli widzimy, że umowa nie jest prawidłowa, bo na przykład nie zawiera właściwej częstotliwości wywozu lub nie dotyczy wszystkich frakcji, informujemy zwrotnie składającego oświadczenie, że jest ono nieskuteczne. Damy w takim przypadku czas, by to poprawić. Nawet gdy ktoś złoży oświadczenie 31 maja - mówi Arkadiusz Pypłacz, prezes zarządu ZMGK.

O tym, dlaczego niektórzy przedsiębiorcy i operatorzy krytykują po dwóch latach pomysł i zasady powrotu firm do systemu śmieciowego oraz jak przewodniczący związku odpiera te zarzuty przeczytacie w bieżącym, papierowym wydaniu „Przełomu". Wersja elektroniczna jest dostępna TUTAJ.