Nie masz konta? Zarejestruj się

Bolęcin

Tablice edukacyjne dla dzieci zarośnięte chwastami (ZDJĘCIA)

20.05.2022 08:00 | 4 komentarze | 944 odsłony | Natalia Feluś
W Bolęcinie przy ul. Zakopiańskiej znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Trudno z niej jednak skorzystać przez wysoką trawę i chwasty rosnące młodszym dzieciom aż do kolan.
4
Tablice edukacyjne dla dzieci zarośnięte chwastami (ZDJĘCIA)
Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w Bolęcinie zarasta trawą i chwastami. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tego na miejscu natkniemy się na śmieci i porozbijane szklane butelki. Otoczenie nie zachęca do skorzystania z pożytecznych tablic edukacyjnych. A można z nich dowiedzieć się co nieco na temat gadów i płazów, obejrzeć leśne zioła, zagrać w grę "Leśny świat" lub "drzewne" kółko i krzyżyk, a także nauczyć się rozpoznawać gatunki ptaków po rodzajach piór, jaj, które składają i innych cechach charakterystycznych.

Same tablice są utrzymane w dobrym stanie. Warto, by ktoś zadbał o teren wokół ścieżki dydaktycznej, bo stanowi niewątpliwie ciekawy akcent Bolęcina. Mieszkańcy długo na nią czekali, bo złożony projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego nie został dofinansowany. Pomysł finansowo wsparła gmina.

Ścieżka edukacyjna położona jest na terenie dawnego parku dworskiego. Pomysłodawcą jest Agnieszka Mendela wraz z bolęcińską "Wioską pod Skałą". Jak ścieżka wyglądała rok temu podczas otwarcia zobaczycie TUTAJ.